Specialist Achizitii Indirecte - Ploiesti

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Specialist Achizitii Indirecte - Ploiesti active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 25.06.2020

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    Studii superioare în domeniul economic sau tehnic;
    Experiență în achiziții in domeniul automotive, minim 3 ani
    Utilizator SAP
    Experiență în utilizarea Excel la nivel avansat
    Capacitate dе planificare, organizare și prioritizare
    Gandire analitica si strategica
    Cunoasterea limbii engleza la nivel avansat

    Responsabilitati

    Construieste si gestioneaza baza de furnizori in SAP
    Gestioneaza si negociaza contactele
    Comunică cu furnizorii pentru a obține informații despre produse/servicii, disponibilitate și termene de livrare
    Mоnitorizеаză comеnzilе de produse/servicii pentru furnizorii alocaț
    Reprezintă interfața cu furnizorii pentru a asigura atât livrările cât și obținerea unui preț de achiziție cât mai bun
    Contactează furnizorii pentru a rezolva problemele legate de preț, calitate, livrare sau factură
    Menține legătura cu departamentele implicate și informează despre disponibilitatea produselor în stoc

    Alte informatii

    Beneficii:
    salariu motivant
    bonus trimestrial
    transport

    Ploiesti,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Ploiesti,