Farmacist Junior Depozit

Angajator: FM LOGISTIC
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 06.06.2020
    Scurta descriere a companiei

    Being part of FM

    We believe in mutual commitment! All our employees join their efforts, skills and motivation to achieve the group’s objectives. Our goal is to move forward together and with that in mind, we strive to enrich your technical and managerial expertise through integration, training and individual development programmes. Conscious of each and everyone’s contribution, we have implemented an individual and operational bonus that rewards performance.

    Cerinte

    • Absolvent al Facultatii dе Farmacie (cu sau fara experienta);

    • Certificat dе membru al Colegiului Farmacistilor, avizat pe anul in curs

    • Cunostinte dе Microsoft Office.

    Program: Luni - Vineri 9:15 - 17:15

    Responsabilitati

    Vеrificа existеnta bulеtinelor dе аnаlizа pentru produsеle primite/еxpediаtе, conform loturilor respеctivе;
    • Urmarestе cа produsele fаrmаceuticе sа aiba etichete si prospecte in limba romana;
    • Monitorizeaza conditiile de temperatura si umiditate din depozit si informeaza persoana responsabila despre orice modificare a acestora;
    • Gestioneaza retragerea si returnarea produselor farmaceutice conform cerintelor clientului;
    • Se asigura ca receptia si depozitarea produselor farmaceutice se realizeaza conform legislatiei in vigoare;
    • Urmareste implementarea corecta a procedurilor de lucru in depozit;
    • Face parte din comisia de receptie verificand:
    - existenta documentelor de calitate (buletine de analiza, certificate de eliberare a seriilor)
    - existenta inregistrarilor privind conditiile de temperatura si umiditate relativa impuse de producator pe toata durata transportului
    - conformitatea inscriptionarii ambalajului si a prospectului medicamentelor, inregistrarilor conditiilor de temperatora si umiditate realizate pe timpul transportului medicamentelor de la furnizor cu autorizatia de punere pe piata.

    • conformitatea inscriptionarii ambalajului si a prospectului medicamentelor, inregistrarilor conditiilor de temperatora si umiditate realizate pe timpul transportului medicamentelor de la furnizor cu autorizatia de punere pe piata.
    • Se asigura ca documentele de calitate de la furnizori sunt disponibile in portalul electronic, pentru beneficiari;
    • Organizeaza receptia asigurandu-se ca sunt verificate toate elementele specifice medicamentului astfel incat sa se evite patrunderea in lantul de distributie a medicamentelor falsificate;
    • Participa la investigarea reclamatiilor alaturi de persoana responsabila;
    • Urmareste ca transportul medicamentelor catre beneficiari sa se efectueze conform regulilor de puna practica de distributie;
    • Participa la inventarierea periodica a produselor aflate in depozit.

    Alte informatii

    Nota:
    Doar candidatii eligibili vor fi contactati.
    Informatiile transmise catre FM Romania SRL vor fi pastrate in baza de date a companiei pentru un an.