Office Assistant

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Relatii Publice
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.06.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group recruteaza candidati pentru pozitia de Office Assistant in cadrul unei importante Ambasade, locata in zona Piata Victoriei.

    Cerinte:

    - Limba engleza – nivel avansat (scris / citit / conversational);
    - Experienta anterioara in cadrul unei insititutii similare constituie avantaj;
    - Cunostinte operare PC;
    - Abilitati foarte bune de comunicare si organizare;
    - Atitudine deschisa, proactiva si energica.

    Responsabilitati

    - Procesarea vizelor si a pasapoartelor in sistem;
    - Verificarea documentelor necesare depunerii dosarelor de viza/pasaport;
    - Preluarea apelurilor si oferirea informatiilor solicitate de catre persoanele interesate in vederea obtinerii vizelor de intrare si/sau pasapoartelor;
    - Mentinerea legaturii cu departamentele suport externe cu functii decizionale in vederea solutionarii aplicatiilor de viza si/sau pasaport;
    - Implicare in organizarea evenimentelor culturale;
    - Transmiterea invitatiilor externe si mentinerea legaturii cu Ambasadele externe partenere.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Pachet salarial atractiv;
    - Program de lucru office: L-V, 09.00- 17.00;
    - Locatie centrala;
    - Acces la un mediu cultural, posibilitate reala de dezvoltare profesionala.