Regulatory Affairs Specialist - Industria Farma

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LAROPHARM active.

Vezi toate job-urile Regulatory Affairs Specialist - Industria Farma active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Farmacie - Medicina active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: LAROPHARM
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.05.2020

    Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie.

    Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor.

    Cerinte

    - Studii superioare în domeniul CHIMIE/BIOCHIMIE/FARMACIE;
    - Experienta pe Regulatory Affairs de minim 1 an - Industria Farma;
    - Limba engleza - nivel avansat;
    - Cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word şi Excel, Internet);
    - Atenție la detalii;
    - Permis de conducere categoria B.

    Responsabilitati

    - Intocmirea documentelor de autorizare, reautorizare, răspuns la solicitări, variatii, pentru produsele medicamentoase din portofoliul companiei și cele care fac obiectul unor contracte de colaborare;
    - Asigurarea mentenanței produselor din portofoliul companiei şi produselor care fac obiectul colaborărilor;
    - Solicită de la departamentele implicate, documentele necesare întocmirii documentației suport pentru răspuns la solicitări, variatii;
    - Pregătirea și verificarea documentației în format electronic (conform cerințelor formatului CTD) si a machetelor materialelor tipărite incluse în documentația de autorizare;
    - Intocmirea documentelor pentru notificare/ renotificare/ răspuns la solicitări/actualizare suplimente alimentare;
    - Inregistrarea și actualizarea pe CPNP a produselor cosmetice din portofoliul companiei si a produselor care fac obiectul colaborărilor;
    - Cunoasterea, respectarea și implementarea legislatiei elaborată de Agenția Națională a Medicamentului, Ministerul Sănătății (suplimente alimentare), Institutul de Bioresurse Alimentare (suplimente alimentare) și a Dispozitivelor medicale privind activitatea de Relaţii cu Autorităţile;
    - Menține legătura și transmite corespondența pentru și de la Agenția Națională a Medicamentului (ANMDM), Institutul de Bioresurse Alimentare, Ministerul Sănătăţii.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Tichete de masa;
    - Abonament medical in cadrul clinicilor Medicover;
    - Transport asigurat.

    Sediul companiei este in Bragadiru, Ilfov.
    ​Se ofera transport angajatilor de la Piata Unirii, Bucuresti - la sediul companiei (dus-intors).