Tehnician Mecanic - Industria farmaceutica

Angajator: LAROPHARM
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.06.2020

    Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie.

    Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor.

    Cerinte

    ​-Studii: liceale absolvite cu diploma de bacalaureat-profil mecanic, Scoala profesionala -profil mecanic, 10 clase+ curs calificare mecanic utilaj;
    -Peste 1 an experienta in domeniu - prezinta avantaj industria farmaceutica;
    -Persoana responsabila;
    -Bun coechipier.

    Responsabilitati

    ·Realizează lucrări de instalare și punere în funcțiune, întreținere preventivă, revizii și reparații ale echipamentelor si utilajelor din companie
    ·Realizează și răspunde de efectuarea operațiilor de mentenanță și service (intervenții preventive și corective) conform procedurilor în vigoare.
    ·Efectuarea corecta a masuratorilor pentru incadrarea in tolerantele admise;
    ·Cunoasterea/citirea corecta a desenelor de ansamblu si de executie pentru componentele mecanice ale masinilor electrice si utilajelor dinamice si adaptarii la alte pozitii;
    ·Detectarea defectelor rulmentilor si a cauzelor care le-a generat;
    ·Cunoasterea regulilor de depozitare, manipulare corecta a rulmentilor precum si a operatiilor de montare, demontare si intretinere.

    Alte informatii

    Beneficii si alte informatii:
    ​- Se lucreaza in 3 schimburi (06:00-14:00/ 13:45-21:45/ 22:00-06:00)
    ​- Oferim tichete de masa
    ​- Toti angajatii beneficiaza de abonament medical cu consultatii si analize gratuite la o clinica privata.

    Sediul companiei este in Bragadiru, Ilfov.
    ​Se ofera transport angajatilor de la Piata Unirii - la sediul companiei (dus-intors).