Analist Chimist - Laborator Controlul Calitatii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LAROPHARM active.

Vezi toate job-urile Analist Chimist - Laborator Controlul Calitatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Controlul calitatii active pe Hipo.ro

Angajator: LAROPHARM
Domeniu:
  • Controlul calitatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.05.2020

    Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie.

    Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor.

    Cerinte

    - Minim 1 an experienta in activitatea de Laborator-analize HPLC;
    - Diploma de licenta in chimie, chimie industriala, biologie (specializare biochimie), farmacie ( specialist, rezident). Preferabil absolvent de cursuri post universitare, studii aprofundate cu profil analitic;
    - Cunoasterea aprofundata a Regulilor de Buna Practica de Fabricatie si a Regulilor de Buna Practica de Laborator;
    - Cunostinte teoretice si practice privind tehnicile de analiza din domeniul farmaceutic (HPLC, GC, UV-VIS, IR, CSS, potentiometrie);
    - Cunostinte software de analiza si control - prezinta avantaj;
    - Cunostinte PC: Windows, Linux, Open Office, Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint);
    - Limba engleza: nivel mediu;
    - Capacitate de comunicare clara si concisa;
    - Spirit de echipa.

    Responsabilitati

    - Efectueaza toate activitatile experimentale legate de desfasurarea testelor analitice calitative si cantitative cu respectarea normelor de buna practica in laboratoarele analitice, procedurile, instructiunile si specificatiile de Calitate in vigoare;
    - Respecta Regulile de Buna Practica de Laborator;
    - Prepara solutiile de reactivi, probe si solutii specifice analizei;
    - Elaboreaza proceduri standard de operare;
    - Efectueaza testele analitice calitative si cantitative pentru materii prime, materiale de ambalare, produse intermediare, produse finite, cu respectarea normelor de buna practica in laboratoarele analitice si a normelor de buna practica de fabricatie;
    - Verifica analizele analitice;
    - Inregistreaza rezultatele activitatilor efectuate in formularele specifice;
    - Intocmeste buletinele de analiza si documentia specifica de laborator;
    - Efectueaza calibrarea/verificarea echipamentelor analitice.

    Alte informatii

    Beneficii si alte informatii:
    ​- Se lucreaza in schimburi (06:00-14:00/ 14:00-22:00)
    ​- Oferim tichete de masa
    ​- Toti angajatii beneficiaza de abonament medical cu consultatii si analize gratuite la o clinica privata.

    Sediul companiei este in Bragadiru, Ilfov.
    ​Se ofera transport angajatilor de la Piata Unirii - la sediul companiei (dus-intors)