Contabilitate furnizori (SAP) - Great opportunity

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.

Vezi toate job-urile Contabilitate furnizori (SAP) - Great opportunity active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.06.2020

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    Studii superioare financiar-contabile
    Experienta in domeniu
    Abilitati de lucru cu sisteme ERP, excel; de preferat SAP
    Spirit analitic, comunicativa
    Team player
    Focalizare pe indeplinirea obiectivelor si respectarea termenelor stranse de raportare
    Limba engleza (nivel mediu B2)

    Responsabilitati

    Inregistrare facturi de achizitie interne si externe, inclusiv verificare documente justificative , rapoartele de lucrari, fisele de lucru, anexele pentru serviciile prestate si pentru sume refacturate, certificatele de rezidenta valabil emise, procese verbale de receptie, procese verbale de predare-primire, termene de plata;
    Verificarea fiecarui furnizor pe site-ul Ministerului de Finante pentru a afla daca are cod valid de TVA, inclusiv daca are TVA la incasare sau nu;
    Verificarea fiecarui furnizor extern (UE) pe VIES daca are cod valid de TVA sau nu;
    Verificare conturi contabile din PO si din FWO conform cu contabilitatea; (in cazul in care contul nu este corect trimite mail la achizitii pentru a modifica contul);
    Verificarea existentei FWO in lista de pe server si alocarea corecta in momentul inregistrarii;
    Cautare PO in SAP pentru facturile care nu au fost scanate cu PO sau care au un PO gresit sau trimitere catre achizitii cerere de realizare PO prin DMS;
    Rezolvarea situatiilor privind receptiile nefacute-trimitere email la achizitii pentru a anunta pe cei care trebuie sa faca receptiile sau rutare factura prin DMS pentru a anunta sa se faca receptia;
    Rutare facturi la logistica prin SAP –DMS pentru a se detalia diferentele intre shipment SAP si shipment factura;
    Rezolvare situatii furnizori-trimitere facturi lipsa, analiza situatiilor pe furnizor;
    Confirmari de sold cu furnizorii, verificare diferente oricand este necesar si la inventarierea patrimoniului;
    Confirmarea schimbarilor pe furnizor si validarea celor nou creati in SAP;
    Operare extrasele de banca , respective platile efectuate catre furnizori;
    Verificare de sume trimise catre plata pentru furnizori, solicitare de plati efectuate manual sau solicitare de blocare facturi la plata, cand este cazul;

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    10000 - 12000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (213)