Coordonator parc auto

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DGH Log& Sped active.

Vezi toate job-urile Coordonator parc auto active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: DGH Log& Sped
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.05.2020

    DGH Log & Sped este una din cele mai importante case de expeditii din Romania, cu o vechime si o recunoastere de peste 10 ani pe piata autohnona.

    Specializarea DGH Log & Sped este in transporturile rutiere interne si internationale de marfuri generale, preponderent cu autocamioane de 20 de tone, iar practic, pot asigura orice serviciu de transport rutier: transporturi cu temperatura controlata, transporturi de marfuri periculoase (ADR), transporturi agabaritice, transporturi cu cisterne, transporturi de containere si altele.

    Cerinte

    Profilul candidatului ideal:

    - Sudii tehnice absolvite;
    - Experienta relevanta de minim 2 ani in coordonarea unui parc auto si competente practice de gestionare a acestuia;
    - Cunoasterea legislatiei si reglementarilor din domeniul auto;
    - Cunostinte de baza de mecanica auto;
    - Cunostinte despre administrarea unui parc auto cu temperatura controlata reprezinta un avantaj;
    - Foarte bune capacitati organizatorice;
    - Un bun management al timpului;
    - Bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
    - Cunostinte de operare MS Office;
    - Permis de conducere cat.B

    Responsabilitati

    Rolul de Coordonator parc auto in cadrul DGH are ca scop buna administrare a parcului auto DGH format din semiremorci si capete tractor si oferirea de suport tehnic calitativ Departamentului Operational pentru a-i facilita buna coordonare a transporturilor interne de marfa.

    Responsabilitati principale:

    - Administreaza flota proprie DGH de 95 de semiremorci si 5 capete tractor;
    - Planifica, organizeaza, coordoneaza activitatea colegilor din subordine: Revizor tehnic auto si conducatori auto transport marfa;
    - Actualizeaza documentele autovehiculelor si semiremorcilor parcului auto; tine evidenta acestora in soft-ul companiei;
    - Monitorizeaza starea tehnica a parcului auto elaborand programe de reparatii si intretinere a acestuia; solicita devize de reparatii, le analizeaza, se asigura de respectarea termenelor de reparatii in service, revizii, ITP, roviniete, RCA, schimb anvelope si placute de frana;
    - Raspunde de realizarea inspectiilor cu verificare vizuala semiremorca (curatenie, prelata intreaga) de 2 ori/an pentru fiecare semiremorca, intre revizii;
    - Verifica facturile emise de catre diverse service-uri auto in cazul reparatiilor; inregistreaza cheltuielile de parc auto in soft-ul companiei;
    - Se asigura ca semiremorcile proprii detin toate dotarile necesare conform legii si/sau regulilor interne, cat si de deplina lor functionalitate premergator predarii / preluarii acestora catre / de la transportatori;
    - Actualizarea permanenta a bazei de date cu: service-uri, ateliere de reparatii, specialisti in reparatii, furnizori piese de schimb si consumabile; orientare spre optimizarea cheltuielilor de intretinere a parcului auto.

    - Locul de munca: Muntenia Business Center din Splaiul Unirii nr.16, etaj 10, zona Unirii – Pasajul Marasesti;
    - Acest post presupune deplasari in Bucuresti si, ocazional, in tara, cu masina de serviciu;
    - Programul de lucru: de luni pana vineri, in interval orar 8:00 – 17:00, cu o ora pauza de masa inclusa.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Constanta,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (51)