Tehnician de laborator

Angajator: FarmaVet
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.06.2020

    Farmavet este o companie de prestigiu pe piata veterinara din Romania, care si-a consolidat pozitia in ultimii ani pe piata romanesca in distributia produselor veterinare.

    Cerinte

    Absolvent de studii medii cu profil tehnologic/agricol/ industrial/ chimie;
    Persoana care a mai lucrat in fabrica de medicamente, industria alimentara, sau fabrica de uz veterinar;
    Persoana descurcareata, isteata, cu dorinta de implicare;
    Perseverenta, indemanare si atentie la detalii;
    Abilitati de lucru in echipa;
    Rigurozitate si constiinciozitate;

    Responsabilitati

    Pregatirea, curatarea, dezinfectarea si aranjarea materialelor utilizate (sticlarie de laborator) din cadrul laboratorului (autoclavare, sterilizare uscata)
    Curatarea si dezinfectarea spatiilor de lucru;
    Esantionarea materiilor prime si a produselor finale;
    Punerea sub forma farmaceutica a vaccinurilor de uz veterinar;
    Pregatirea si ambalarea in tulumbe a materialelor (flacoane, doburi, capse, etc) pentru sterilizare;

    Alte informatii

    Aspecte organizatorice

    Salariu: motivant; bonuri de masa;
    Perioada contractuala: nedeterminata
    Punct de lucru: Bucuresti, Calea Giulesti 333
    Program de lucru: luni-vineri, 7h + 15 min pauza