Coordonator national de transport

Angajator: FarmaVet
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.05.2020

    Farmavet este o companie de prestigiu pe piata veterinara din Romania, care si-a consolidat pozitia in ultimii ani pe piata romanesca in distributia produselor veterinare.

    Cerinte

    Experienta in coordonarea echipelor de soferi proprii;
    Experienta pe un post similar de minim doi ani (constituie avantaj);
    Experienta in transport rutier de marfuri cu autoutilitare de 3,5t – 22 tone proprii si inchiriate;
    Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
    Cunostinte referitoare la legislatia si normele interne privind transporturile;
    Cunoasterea limbii engleze;
    Foarte bune cunostinte Ms Office;
    Capacitate de organizare si planificare;
    Proactivitate, orientare catre rezultate;
    Initiativa, usor adaptabil la schimbare;
    Capacitate rapida de decizie;
    Permis de conducere categoria B;

    Responsabilitati

    Creeaza si implementeaza proceduri de lucru;
    Lucreaza cu casele de expeditii si transport externalizat;
    Se asigura de transportul marfurilor in conditii speciale – de temperatura controlata;
    Respecta comenzile venite din partea clientilor si face tot posibilul pentru a fi onorate;
    Respecta termenele si conditiile din comenzile de transport;
    Organizeaza, monitorizeaza si optimizeaza programele de livrari de marfa catre clienti in functie de numarul de comenzi, tonaj, zone si distante;
    Identifica furnizori de servicii de transport competitivi in piata, avand ca scop atat calitatea serviciilor cat si optimizarea costurilor;
    Urmareste desfasurarea transporturilor pana la finalizarea acestora si se asigura de primirea documentelor de transport in timp util;
    Intocmeste situatii si rapoarte conform solicitarilor;

    Alte informatii

    Aspecte organizatorice

    Salariu: motivant; bonuri de masa;
    Perioada contractuala: nedeterminata
    Punct de lucru: Bucuresti ( trebuie sa fie disponibilitate de deplasare in orice punct de lucru din tara daca este cazul)
    Program de lucru: luni-vineri, 8h/zi plus jumatate de ora pauza de masa