Coordonator national de transport

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FarmaVet active.

Vezi toate job-urile Coordonator national de transport active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: FarmaVet
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.06.2020

    Farmavet este unul dintre cei mai experimentați furnizori de soluții pentru domeniul veterinar din România.
    Portofoliul nostru include peste 3000 de produse, fabricate în România și provenite din import. Astăzi, ne adresăm unui numar de peste 7200 de clienți, afirmându-ne ca specialist în furnizarea de produse antiinfecțioase, anti-inflamatoare, antiparazitare, antiseptice, dezinfectați și detergenți, insecticide – raticide, produse cosmetice, dermatologice, hormonale, otice și oftalmice, produse pentru sistemul nervos și digestiv, reagenți și kit-uri de diagnostic, vaccinuri, vitamine, minerale și suplimente nutritive.

    Cerinte

    Experienta in coordonarea echipelor de soferi proprii;
    Experienta pe un post similar de minim doi ani (constituie avantaj);
    Experienta in transport rutier de marfuri cu autoutilitare de 3,5t – 22 tone proprii si inchiriate;
    Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor;
    Cunostinte referitoare la legislatia si normele interne privind transporturile;
    Cunoasterea limbii engleze;
    Foarte bune cunostinte Ms Office;
    Capacitate de organizare si planificare;
    Proactivitate, orientare catre rezultate;
    Initiativa, usor adaptabil la schimbare;
    Capacitate rapida de decizie;
    Permis de conducere categoria B;

    Responsabilitati

    Creeaza si implementeaza proceduri de lucru;
    Lucreaza cu casele de expeditii si transport externalizat;
    Se asigura de transportul marfurilor in conditii speciale – de temperatura controlata;
    Respecta comenzile venite din partea clientilor si face tot posibilul pentru a fi onorate;
    Respecta termenele si conditiile din comenzile de transport;
    Organizeaza, monitorizeaza si optimizeaza programele de livrari de marfa catre clienti in functie de numarul de comenzi, tonaj, zone si distante;
    Identifica furnizori de servicii de transport competitivi in piata, avand ca scop atat calitatea serviciilor cat si optimizarea costurilor;
    Urmareste desfasurarea transporturilor pana la finalizarea acestora si se asigura de primirea documentelor de transport in timp util;
    Intocmeste situatii si rapoarte conform solicitarilor;

    Alte informatii

    Aspecte organizatorice

    Salariu: motivant; bonuri de masa;
    Perioada contractuala: nedeterminata
    Punct de lucru: Bucuresti ( trebuie sa fie disponibilitate de deplasare in orice punct de lucru din tara daca este cazul)
    Program de lucru: luni-vineri, 8h/zi plus jumatate de ora pauza de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Branesti, Popesti Leordeni,

    Vezi job-uri similare (103)