Sef Laborator Control Fizico-Chimic

Angajator: FarmaVet
Domeniu:
  • Chimie - Petrochimie
  • Controlul calitatii
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 02.06.2020

    Farmavet este o companie de prestigiu pe piata veterinara din Romania, care si-a consolidat pozitia in ultimii ani pe piata romanesca in distributia produselor veterinare.

    Cerinte

    • Studii superioare (Chimie, Biochimie, Farmacie);
    • Minim 2-3 experienta pe o pozitie similara;
    • Cunostinte aprofundate GMP/GLP;
    • Experienta in lucru cu proceduri si echipamente de laborator (spectofotometru IR, UV-VIS, refractometru, polarimetru, Karl-Fischer, termobalanta, etc);
    • Cunostinte de operare PC (pachet Microsoft Office: excel, word,etc);
    • Abilitati de organizare/coordonare a unei echipe;
    • Spirit de echipa;
    • Abilitati de planificare, organizare, prioritizare;
    • Deschidere la nou;

    Responsabilitati

    • Elaboreaza si valideaza metodele de analiza pentru specificatii si pentru dozarea substantelor active, a produsilor de degradare si a conservantilor din produsele finite;
    • Elaboreaza instructiuniunile de lucru, procedurile operationale de control;
    • Documenteaza metodele de analiza noi pentru determinarea continutului de substante active din produsele finite;
    • Preleveaza si analizeaza probe;
    • Efectueaza teste analitice si intocmeste dosarele de validare metode de analiza;
    • Responsabil de semnarea/eliberarea buletinelor de analiza;
    • Semneaza raportul final al analizelor;
    • Monitorizeaza si intocmeste rapoartele periodice referitoare la stadiul in care sunt activitatile planificate;
    • Intocmeste, periodic, un plan de lucru cu scopul eficientizarii activitatii laboratorului;

    Alte informatii

    Aspecte organizatorice:

    • Salariu: motivant; bonuri de masa
    • Perioada contractuala: nedeterminat
    • Program de lucru: de luni pana vineri, 7 ore ( 08.30-15.45)
    • Punct de lucru: Filipestii de Padute, Prahova
    • Oferim transport la si dinspre punctul de lucru

    Compania se afla in Filipestii de Padure, Prahova;
    Oferim transport dus-intors;
    Aceasta pozitie presupune NAVETA zilnica intre Filipestii de Padure si locatia de unde veniti;