Contabil Raportare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile GiGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil Raportare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.04.2020

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Pentru partenerul nostru, unul dintre cei mai mari retaileri la nivel global care activeaza cu un numar de aprox 800 de magazine deschise in 26 de tari, suntem in cautarea unui candidat pentru pozitia de Contabil Raportare.

    Cerinte:

    Studii economice finalizate, de preferat profil Contabilitate;
    Minim 3 ani experienta in domeniu (contabilitate si raportare IFRS/catre management);
    Cunostinte de contabilitate RAS si IFRS; Implementare IFRS, IFRS 16;
    Foarte bune cunostinte de operare PC (pachetul MS office la nivel avansat);
    Reprezinta avantaj: experienta in lucrul cu SAP si implementare IFRS, IFRS 16;
    Cunostinte de limba engleza: nivel avansat;
    Capacitate de relationare si comunicare.

    Responsabilitati

    Organizarea si evidenta contabilitatii stocurilor, conform legislatiei în vigoare;
    Analiza si reconcilierea conturilor de balanta si a celor de venituri si cheltuieli;
    Efectuarea de operatiuni specifice închiderilor contabile lunare;
    Pregatirea situatiilor financiare individuale anuale, bugetul si pachetul de raportare lunar IFRS pentru compania-holding;
    Acordarea de suport in pregatirea pachetelor de raportare lunara IFRS;
    Acordarea de suport pentru auditorii externi în procesul de audit prin intocmirea rapoartelor solicitate;
    Implicarea în dezvoltarea și automatizarea noilor rapoarte, fluxuri etc.
    Intocmirea situatiilor ad-hoc la solicitarea managementului/grupului.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Pachet salarial atractiv;
    Bonuri de masa in valoare de 15 lei/zi;
    Asigurare medicala privata
    Pachet servicii medicale in baza unui abonament;
    Prime de Craciun si de Paste;
    Bonus anual;
    Program de lucru office - vinerea program scurt de lucru;
    Contract pe perioada nedeterminata;
    Acces la mediu de lucru global, profesionist, sustinere reala in dezvoltarea unei cariere.

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (79)