Reprezentant Vanzari Intern

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Gi Group Romania active.

Vezi toate job-urile Reprezentant Vanzari Intern active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 15.06.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    -Studii medii / superioare;
    -Operare PC: Word, Excel, Power Point, programe de baza de date;
    -Limba engleza nivel mediu;
    -Abilităţi excelene de comunicare, atentie la detalii si dexteritate.

    Responsabilitati

    -Preia comenzile de la client si oferteaza pe baza acestora conform conditiilor inregistrate in sistem;
    -Oferteaza clientii urmarind intregul mix de produse inscris pe grupele de produse;
    -Structureaza ofertele impreuna cu superiorul conform conditiilor comerciale negociate cu fiecare client;
    -Raporteaza coordonatorului de vanzari exceptiile de la conditiile comerciale standard ale clientilor (discounturi suplimentare, termen de plata extins);
    -Transmite catre coordonatorul de vanzari informari referitoare la lipsa marfii pe stoc alaturi de cererile de oferta detaliate in vederea obtinerea unui raspuns in maxim 24 ;
    -Lanseaza nota de livrare ce urmeaza sa fie procesata de departamentul depozit;
    -Emite avize de retur si efectueaza stornari de marfa in baza unor rezolutii date de catre Coordonatorul de vanzari si Ccoordonatorul de filiala;
    -Informeaza telefonic si in scris clientii cu privire la promotii, lichidari de stocuri, oferte speciale.

    Se ofera:

    -Pachet salarial atractiv;
    -Tichete de masa;
    -Asigurare mediala;
    -Transport asigurat.