Consultant Senior Impozite Directe si Preturi de Transfer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BPI group Romania active.

Vezi toate job-urile Consultant Senior Impozite Directe si Preturi de Transfer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: BPI group Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.11.2020

    BPI group Romania este o companie de consultanţă în Management şi Resurse Umane activă pe piaţa din România din 1996 şi membră a BPI group, lider în consultanţa de profil şi managementul capitalului uman. Îmbinăm metodele, competenţele unui grup internaţional şi experienţa dobândită în misiunile oferite de clienţii noștri pe plan local. BPI group Romania propune o ofertă de servicii integrate, astfel încât putem sprijini compania şi salariaţii acesteia pe durata întregului lor parcurs în companie - de la recrutare şi până la încheierea relaţiei de muncă, în gestiunea carierelor şi a performanţei individuale şi colective.

    Cerinte

    • Minim trei ani de experiență în consultanță fiscală, aria impozite directe și prețuri de transfer;
    • Capacitatea de a identifica soluții potrivite la probleme complexe ;
    • Gândire structurată și abilități excelente de prezentare și argumentare cu toate categoriile de interlocutori ;
    • Foarte bune cunostinte de Excel și de preferat cunoștințe de SAP;
    • Fluență în limba engleză (scris și vorbit).

    Responsabilitati

    Misiune și responsabilități:
    • Responsabil pentru documentarea trazacțiilor intra-grup și obținerea documentelor necesare de la toate departamentele implicate și sediul central al companiei;
    • Întocmirea dosarului de prețuri de transfer (împreună cu echipa de consultanți externi);
    • Responsabil pentru implementarea și urmărirea respectării prevederilor DAC 6 + raportare;
    • Consultanță pentru clienții interni (departament juridic, marketing, achiziții, operațional, etc);
    • Alte activități ale departamentului Taxe.

    BPI group este o companie de consultanță în Management și Resurse Umane de dimensiuni globale, care furnizează soluții dintr-un spectru larg de activități ce cuprinde identificarea, dezvoltarea și motivarea talentelor din organizație, pregătirea și implementarea proiectelor de schimbare, reorganizare, restructurare și outplacement. BPI group combină expertiza dobândită pe plan internațional și cea obținută în România în ultimii 20 de ani.

    Vom contacta doar candidații eligibili. Toate aplicațiile vor fi tratate în deplină confidențialitate.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BPI group Romania . Consultati Politica de procesare a datelor personale a BPI group Romania >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (112)