Analist Financiar Junior

Angajator: Agricover
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: project-based
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.03.2020

    Agricover este o platformă de soluții integrate pentru agricultură, construită pentru a răspunde în timp real nevoilor concrete ale fermierilor. Inovația face parte din noi. Avem 20 ani de activitate și construim soluții flexibile și eficiente care contribuie la dezvoltarea partenerilor noștri.

    Avem o vizune integrată a agriculturii moderne și sustenabile. Iar această perspectivă largă asupra domeniului, alături de soluțiile avansate pe care le dezvoltăm, ne permit sa susținem performanța partenerilor noștri. Agricover este pionierul pieței de agribusiness din Romania, deschizând fermierilor și procesatorilor drumul către un nou standard de productivitate și competitivitate prin inovație.

    Cerinte

    Acest rol ți se potrivește dacă ai:
    • Studii superioare economice finalizate sau în curs de finalizare;
    • Atenție la detalii și atitudine prietenoasă față de cifre și date;
    • Capacitate de interpretare a analizelor realizate;
    • Abilități interpersonale: răbdare, confidențialitate, integritate;
    • Cunoștinte MS Office;
    • Cunoștințele de contabilitate primară - pot constitui avantaj.

    Responsabilitati

    Responsabilitățile rolului vizează:
    • Verificarea dosarelor de solicitare ale clienților;
    • Cooperarea cu Departamentul Comercial în vederea completării dosarului de solicitare;
    • Analiza simplificată prin interogarea bazelor externe de date conform procedurii de Analiză Financiară;
    • Culegerea și prelucrarea primară a datelor financiare a clienților în vederea analizei financiare a solicitorilor de credit;
    • Comunicarea și arhivarea deciziilor de finanțare.

    Întreaga echipă de finanțare te încurajează permanent să te implici în:
    • Promovarea respectului reciproc, colaborarea şi transparenţa în interiorul departamentului, în raporturile cu alte departamente, precum şi în relaţiile cu clienții;
    • Menţinerea şi transmiterea unui standard de profesionalism în realizarea activităţilor departamentului, prin punerea în aplicare a proceselor și procedurilor de lucru agreate.

    Poziția raportează către: Coordonator Departament Risc Agricover Credit IFN