Șef schimb mentenanță mecanică

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile HeidelbergCement Romania active.

Vezi toate job-urile Șef schimb mentenanță mecanică active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: HeidelbergCement Romania
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Piatra Neamt
  • Actualizat la: 16.07.2020

    Societatea HeidelbergCement România S.A. organizează un proces de selecție pentru ocuparea unui post vacant de Șef schimb mentenanță mecanică la fabrica de ciment Tașca, jud. Neamț.

    Descrierea postului
    - organizează, coordonează și realizează lucrările de revizii și reparații mecanice la mașinile, utilajele, instalațiile și echipamentele din cadrul fabricii;
    - pregătește, repară și recondiționează piese de schimb și subansamble, pregătește organe de asamblare și elemente de etanșare;
    - întocmește grafice de execuție și tehnologii de lucru, pregătește documentațiile tehnice și întocmește documentele necesare în vederea efectuării reparațiilor în condiții de maximă eficiență;
    - întocmește foile de constatare a stării tehnice a utilajelor și instalațiilor în momentul intrării acestora în reparații;
    - controlează sistematic calitatea lucrărilor executate, pe întreaga durată de execuție și în toate fazele de lucru;
    - verifică punctele de ungere ale echipamentelor și utilajelor de pe platforma fabricii și face ungerea acolo unde este cazul.

    Cerințele postului

    Studii și experiență
    - absolvent învățământ superior tehnic, profil mecanic
    - minim 5 ani experiență în activitatea de reparații mecanice

    Cunoștințe și abilități necesare
    - capacitatea de diagnosticare a stării tehnice din punct de vedere mecanic;
    - cunoștințe temeinice de mentenanță și de desen tehnic;
    - cunoașterea temeinică a SDV-urilor și m.d.m.-urilor utilizate pentru centrări, echilibrări, reglaje etc.;
    - bune abilități de comunicare și de lucru în echipă;
    - abilități de organizare și gestionare a timpului;
    - competențe de rezolvare a problemelor și luarea deciziilor;

    În cazul în care considerați că îndepliniți cerințele de mai sus și sunteți interesat/ă de acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dumneavoastră, până la data de 30 iunie 2020.

    Doar candidații care corespund profilului comunicat vor fi contactați.

    Piatra Neamt,

    Aplica fara CV
    Remote