Sales Representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile qpas active.

Vezi toate job-urile Sales Representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: qpas
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Constanta
  • Iasi
  • Actualizat la: 27.03.2020

    Nothing is impossible. Every person has its place. Our role is to bring them together, with dedication and responsibility. Through expertise and concrete tools, we make sure that we. will find the right one for you. And we are doing so by personally knowing the candidates and the companies, evaluating them thoroughly and then searching what fits them best.

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate – constituie un avantaj
    - Experienta in vanzari minim 1 an, de preferat intr-o companie FMCG
    - Carnet de conducere categoria B
    - Cunostinte medii de limba engleza
    - Cunostinte de operare PC: MS Office
    - Capacitate de organizare si planificare
    - Orientarea catre client si realizarea obiectivelor
    - Abilitati de comunicare si negociere
    - Competitiv si persuasiv
    - Atitudine proactiva, flexibilitate, integritate

    Responsabilitati

    - Realizeaza vanzarea si promovarea produselor din portofoliu, în vederea atingerii targetului lunar de vanzari in canalul Traditional Trade
    - Utilizeaza materialele promotionale in mod eficient pentru cresterea volumului de vanzari si promovarea imaginii brandurilor. Aprovizioneaza locatiile cu materiale POSM.
    - Participa la organizarea si implementarea evenimentelor locale
    - Preia comenzile de la clienti si le transmite la depozit
    - Implementeaza si respecta indicatorii de performanta (target vanzari, zile credit, procent retur, nr. clienti, etc.)
    - Intocmeste si transmite, rapoartele si situatiile periodice
    - Comunica permanent cu clientii, asigura stocul optim de marfa la clienti si dezvoltarea relatiilor cu acestia
    - Participa la programele de training si instruire organizate de companie
    - Realizeaza clarificarea cererilor de produse ale clientilor din teritoriu
    - Participa la negocieri de contracte comerciale, astfel incat bugetul si resursele companiei sa fie utilizate cat mai eficient posibil

    Incepand cu data de 25 mai 2018, a intra invigoare Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal si privind libera circulație a acestor date si de abrogare a Directivei 95/46/CE (Regulamentul general privindprotecțiadatelor).

    Prin aplicarea la acest job, se considera ca avem consimțamantul Dvs. implicit, pentru procesarea datelor cu caracter personal, de catre QPAS, conform Regulamentului (UE) 2016/679.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (128)