Tax coordinator

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Mega Image active.

Vezi toate job-urile Tax coordinator active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Mega Image
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.05.2020

    Noi suntem Mega la puterea 12.000! Si pentru ca suntem intr-o continua dezvoltare, cautam oameni talentati care isi doresc sa faca parte din Comunitatea Mega, o comunitate bazata pe un mediu de lucru stabil, sustenabil si responsabil social.

    Vino si tu in #ComunitateaMega!

    Cerinte

    - Studii: universitare economice – cerinta obligatorie
    - Experienta: minim 10 ani in domeniul finaciar-contabil si fiscal
    - Este membru al Camerei Consultanților Fiscali – reprezinta un avantaj

    Abilitati :
    - Gandire analitica/logica
    - atentie la detalii;
    - organizare si planificare;
    - spirit de echipa
    - persuasiune

    Competente:
    - cunostinte avansate de Excel, Word, Outlook
    - cunoasterea programului contabil SAP constituie avantaj
    - cunostinte limbi straine: engleza scris-citit-vorbit nivel intermediar;
    - Permis categoria B

    Responsabilitati

    - Indeplineste la timp si corect sarcinile alocate conform calendarului de inchidere pana la data comunicata in calendarul lunar de inchidere de luna;
    - Efectueaza lunar componente de cont si analizele aferente pentru conturile repartizate ;
    - Se ocupa de ordonarea la timp si corect a platilor de impozite si taxe ;
    - Urmareste obtinerea documentelor justificative in vederea asigurarii deductibilitatii cheltuielilor si TVA-ului;
    - Acorda suport departamentului contabilitate pentru inregistrarea tranzactiilor in conformitate cu prevederile fiscale;
    - Acorda suport in dezvoltarea, actualizarea si implementarea sistemelor informatice cu implicatie fiscala utilizate in cadrul companiei;
    - Intocmeste la timp declaratiile privind contributiile la bugetul asigurarilor sociale de stat, la bugetul de stat , declaratia privind achizitiile intracomunitare, declaratia recapitulativa privind achizitiile interne de bunuri si servicii, impozite si taxe locale, EMCS, declaratiile la fondul de mediu si orice alte declaratii fiscale solicitate de catre Autoritatile Statului;
    - Intocmeste declaratia INTRASTAT;
    - Intocmeste dosarul pentru obtinerea autorizatiilor pentru comercializarea/depozitarea produselor accizabile;
    - Participa si pregateste documentele necesare cu ocazia diverselor controale desfasurate de organele statului (Garda Financiara, Politie Economica, Ministerul Finantelor Publice, Autoritatea Nationala a Vamilor);
    - Pregateste lunar fisierul de plati ale taxelor datorate de companie;
    - Inregistreaza corect si la timp in sistem tranzactiile legate de taxe;

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Oportunitati de dezvoltare in cariera, intr-un mediu dinamic;
    • Pachet atractiv de compensatii;
    • Tichete de masa;
    • Bonus de performanta si alte bonusuri specifice oferite de-a lungul anului;
    • Reduceri speciale dedicate angajatilor pentru produsele marca-proprie;
    • Reduceri dedicate iubitorilor de lectura, pasionatilor de shopping si celor care isi doresc sa se mentina “in forma”.

    3000 - 3700 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (101)