Contabil senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile WEDOHR active.

Vezi toate job-urile Contabil senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: WEDOHR
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.05.2020

    WeDoHR team, with more than 15 years of experience in the field of Human Resources, provides complete, professional and dedicated services to the specific needs of our clients in the field of human resources management.
    The role of WEDOHR as a provider of recruitment services for our clients is to enable partners to focus on business development and take on the role of identifying and attracting the most suitable candidates for partner organisations.

    Cerinte

    - studii superioare in domeniul economic;
    - cunostinte bune de fiscalitate;
    - experienta pe un post similar de minim 4 ani;
    - experienta de lucru in programul Saga sau un alt program de contabilitate;
    - persoana organziata, atenta la detalii;
    - persoana cu o buna rezistenta la stress;
    - persoana responsabila, orientata spre rezultat.

    Responsabilitati

    - evidenta contabila pana la nivel de balanta/bilant;
    - efectuarea inregistrarilor in sistemul informatic si verificarea reflectarii corecte in contabilitate si la timp a operatiunilor derulate, in conformitate cu reglemantarile in vigoare si regulile interne;
    - verificarea modului de gestionare si arhivare a documentelor operate;
    - gestionare furnizori interni/ externi;
    - gestionarea clientilor interni/ externi ( situatia la zi a soldurilor neincasate)
    - intocmire Jurnal achizitii si vanzari;
    - gestionarea relatiilor cu institutiile statului;
    - verificare deconturi de cheltuieli si intocmire documente primare de decontare prin casa;
    - inregistrare consumuri pe anumite articole;
    - inventariere anuala a furnizorilor, clientilor si conturilor de care este responsabil;

    Alte informatii

    Sediul firmei este in zona Calea Floreasca
    Program luni vineri, 9:30-18:00
    Salariul este competitiv.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (116)