Business Developer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Romanian Software active.

Vezi toate job-urile Business Developer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Romanian Software
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.03.2020

    Inca din 2002, ROMANIAN SOFTWARE este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de produse software din domeniul Resurselor Umane. Cu o experienta de peste 20 ani in domeniul IT, compania si-a diversificat continuu activitatea, evoluand de la un dezvoltator de aplicatii software la un furnizor de solutii IT si servicii integrate cu o expertiza profesionista in domeniul Resurselor Umane.

    Cerinte

    ROMANIAN SOFTWARE este in cautarea unui Business Developer care sa dezvolte portofoliul de clienti pentru divizia de Recrutare si Leasing de personal, Colorful HR, si care sa aiba:

    - Experienta cel putin 2 ani pe o pozitie similara intr-o agentie de recrutare;
    - Studii superioare absolvite;
    - Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
    - Competente si cunostinte privind analiza pietei, prospectarea, abordarea de clienti, networking.

    Responsabilitati

    - Se documenteaza cu privire la companiile din piata, specificul acestora si modalitatea in care gestioneaza activitatile de Recrutare si Leasing de personal si valorifica leadurile primite de la Marketing;
    - Prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti si a nevoilor acestora privind eficientizarea gestionarii activitatilor de resurse umane;
    - Abordeaza clientii, dezvolta si mentine relatiile cu acestia, dobandeste o cunoastere cat mai aprofundata a companiilor si identifica solutiile cele mai potrivite pe care le poate propune;
    - Tine evidenta activitatilor de vanzare si managementul relatiilor in clientii in sistemul intern CRM.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Salariu fix;
    - Comision;
    - Un mediu placut si prietenos;
    - Petreceri lunare alaturi de colegii din intreaga companie;
    - Activitati de relaxare: ping-pong, Playstation;
    - Plan de cariera de lunga durata.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (205)