MEP Design Manager

Angajator: Imsat
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Inginerie
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Manager
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 30.03.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Absolvent Universitate Tehnica de Constructii, sectia instalatii
    Minim 5 ani experienta in conducere echipe de proiectare electrica si mecanica
    Experienta in proiectare si executie de proiecte tertiare si industriale
    Cunostinte foarte bune ale normativelor de proiectare electrice si mecanice
    Disponibilitate pentru deplasari interne
    Limba Engleza obligatoriu nivel avansat
    Limba Franceza – minim cunostinte medii
    Abilitati de management si lucru in echipa
    Cunostinte nivel avansat Autocad si Revit, Office – nivel avansat (word, xls, ppt)
    Cunostinte de Microsoft Project Planing – nivel mediu

    Responsabilitati

    Postul este in Bucuresti si raporteaza Directorului de divizie.

    Responsabilitati:

    Raspunde de activitatea echipei de proiectare, din punct de vedere planificare, incadrare in buget si calitativ, al proiectelor emise
    Tine evidenta portofoliului de proiecte, respectand procedurile interne
    Defineste solutii tehnice si avizeaza proiectele emise
    Avizeaza conformitatea echipamentelor cu proiectul, inainte de comanda de achizitie
    Gestioneaza redactarea documentatiei tehnice (planuri, scheme, memorii tehnice,etc)
    Verifica concordanta intre conditiile contractuale si proiect
    Tine legatura cu Clientul, si comunica intern cu echipa, orizontal si vertical
    Gestioneaza relatia interna cu project managerii si sefii de santier
    Gestioneaza climatul echipei, evalueaza membrii echipei si stabileste KPI

    Se ofera un salariu atractiv, mediu de lucru profesionist, servicii medicale la o clinica privata, posibilitati de dezvoltare a carierei, expunere internationala.