Receptionist - Front Office International Low Firm (Universitatii Area)

Angajator: QLT® Group România | Recrutare
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 20.03.2020
    Scurta descriere a companiei

    MISIUNEA QLT® Group România | Recrutare

    Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

    Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrați.

    "Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)"

    Cerinte

    Firma de avocatura internationala cu biroul situat in zona Universitatii.

    Cerinte:
    • Studii medii de preferat;
    • Experienta anterioară într-o poziţie similară constituie un avantaj;
    • Fluenţă în limba engleză ( scris, citit, vorbit);
    • Cunoştinţe operare pe calculator (Word, Excel, Power Point, Outlook);
    • Competenţe foarte bune de organizare şi comunicare;
    • Capabil să lucreze bine cu toate tipurile de oameni;
    • Orientat spre soluţii;
    • Ţinută profesională.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:
    • Preluarea/direcţionarea apelurilor telefonice şi primirea/ trimiterea faxurilor;
    • Preluarea şi transmiterea mesajelor;
    • Rezervarea sălilor de întâlniri şi asigurarea protocolului;
    • Întâmpinarea clientilor;
    • Formatarea documentelor conform standardelor interne;
    • Participarea la organizarea diverselor evenimente ale Firmei;
    • Achiziţionarea produselor de protocol, papetărie, etc.;
    • Asigurarea trimiterea/primirea/inregistrarea corespondenţei (posta, curieri, fax etc);
    • Asigura producerea şi modificarea documentelor in format electronic;
    • Asigura activitatea de scanare, tipărire, fotocopiere şi alte activităţi specifice departamentului administrativ;
    • Efectueaza revizuiri/modificări/comparaţii/corecturi de documente;
    • Efectueaza rapoarte si inregistrari in sistemele de management si informatice ale Firmei.

    Alte informatii

    Oferta:
    • Contract norma intreaga, nedeterminat;
    • Salariu negociabil 2800-3300 lei net;
    • Tichete de masa, asigurare medicala privata;
    • Program L-V, 9-18.00.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    5000 - 5500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (75)