msg CareerStart 2020 - Java

Angajator: msg systems Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 27.03.2020

    Grupul de firme msg are sediul central în Germania şi mai multe filiale internaţionale. Înfiinţat în 1980, msg systems este unul dintre cei mai mari dezvoltatori şi integratori software din Germania.

    Compania msg systems România este activă în Cluj-Napoca din anul 2008. Extinderea sa a continuat, având în prezent filiale în Tg. Mureş şi Timişoara.
    În Romania compania are peste 550 de angajaţi şi reprezintă o componentă importantă a strategiei de dezvoltare pe termen lung a concernului german.

    Cerinte

    - cunoștințe minime de OOP, baze de date, SQL
    - un plus il reprezinta detalierea in CV a proiectelor la care ai lucrat pana acum.

    Responsabilitati

    Dacă ești pasionat de programare și vrei să îți aprofundezi cunoștințele, în cadrul msg CareerStart 2020 vei avea ocazia să lucrezi cu:
    - Java: Java Spring, Spring Boot, JPA, REST
    - AWS: EC2, S3, Elastic Beanstalk, CloudFront
    - TypeScript: React, Material, Redux

    Alte informatii

    Perioadă și format:
    - iulie - august 2020
    - durată de 7 săptămâni
    - 8 ore/zi (Luni-Vineri)
    - Beneficii:
    Învățarea unui nou limbaj de programare
    Bursă privată pentru perioada programului
    Trainer dedicat & feedback constant
    Practică de vară
    Proiect IT folosind tehnologiile studiate
    Internship / Ofertă de angajare pe termen nedeterminat (part-time/full-time)