Analist Financiar

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Analist Financiar active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 20.03.2020

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Studii superioare economice (Administrarea Afacerilor, Finante, Contabilitate), sau echivalentul acestora;
    - Minim 3 ani in analiza financiara si/sau operationala;
    - Minim 3 ani experienta in ERP sistem, preferabil in SAP;
    - Capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii;
    - Spirit analitic, care poate combina aspectele tehnice ale calculatiei de costuri cu implicatiile financiare ale acestora;
    - Limba Engleza – nivel avansat;
    - Preferabil cunoscator si al limbii spaniole;
    - Cunostinte avansate operare PC: MS Office.

    Responsabilitati

    - Asista managerul in pregatirea informatiei relevante pentru a se asigura ca managementul ia decizii in consecinta in vederea asigurarii stabilitatii in viitor, crestere si profitabilitate, respectiv acorda support in elaborarea si documentarea proceselor si controalelor interne ale companiei;
    - Pregateste analize pentru monitorizarea performantei în raport cu obiectivele stabilite (costurile cu materialele, costurile de inventar, costurile directe si indirecte de productie si amortizarea echipamentelor, eficienta, etc.), respectiv analize pentru monitorizarea diferitelor categorii de cheltuieli pentru a detecta exceptii in vederea notificarii lor la managerul corespunzator, asigurand ca aceste cheltuieli sunt in conformitate cu bugetul;
    - Asigura suport in documentarea si implementarea costurilor de gestiune a materialelor si analiza profitabilitatii respectiv implementarea instrumentelor de control(Direct Material savings, Slow moving reserves, etc);
    - Elaboreaza elementele din buget, fluxuri de numerar, respectiv analizeaza variatii si prezinta comentarii;
    - Participa activ la pregatirea bugetului, estimarilor trimestriale;
    - Introduce cifrele lunare HFM, Esbbase precum si cele trimestriale sau buget, cand este necesar;
    - Se asigura ca toate procesele ISC Finance sunt implementate, urmarite corespunzator si actualizate cu cerintele HON;
    - Asista managerul pentru punerea in aplicare a procedurilor de guvernanta corporativa, pentru gestionarea riscurilor si a controalelor interne (in special controalele interne pentru operatiuni si departamentul financiar contabil);
    - Acorda suport departamentului de contabilitate in pregatirea provizioanelor de sfarsit de luna, trimestru, an.

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (5)