SPECIALIST VALIDARE ELECTRONICA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile SPECIALIST VALIDARE ELECTRONICA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.02.2020

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare tehnice: Specialitatea Electronica, Telecomunicatii, Tehnologia informatiei, Electrotehnica, Transporturi;
    •Cunostinte de electronica/ telecomunicatii/ auto/ transporturi;
    •Experienta intr-un post similar: minimum 1 an;
    •Cunostinte de programare (basic);
    •Limba engleza: nivel intermediar;
    •Limba franceza: reprezinta un avantaj;
    •Comunicare si lucru in transvers;
    •Spirit de analiza, sinteza si reporting;
    •Abilitati de prezentare;
    •Atitudine proactiva (anticipare, gestionare riscuri);
    •Gandire structurata, rezistenta la factori de stres exteriori.
    •Spirit de echipa.

    Responsabilitati

    •Asigura proiectarea, dezvoltarea de fise si secvente de test pentru teste automate si/sau manuale, respectiv testarea si validarea din punct de vedere software si hardware a calculatoarelor electronice ce fac parte dintr-un sistem;
    •Testeaza si valideaza hardware, software si functional conform standardelor, specificatiilor si caietelor de sarcini pentru verificarea conformitatii calculatoarelor electronice (ECU);
    •Defineste, proiecteaza si implementeaza secvente de test pentru testarea automata si/sau manuala a unui calculator (ECU) pentru validarea integrala din punct de vedere functionala a produsului;
    •Programeaza secvetele de test pentru validarea MIL (Model in the Loop) si HIL (Hardware in the Loop) a calculatoarelor pentru verificarea produsului in conformitate cu specificatiile tehnice;
    •Modifica/actualizeaza software secventele de testare si urmareste modificarea periodica a specificatiilor tehnice, pentru adaptarea lor conform definitiei tehnice produs;
    •Adapteaza software si hardware bancurile de test pentru implementarea evolutiei specificatiilor tehnice;
    •Ruleaza secventele de test, analizeaza si investigheaza rezultatele, reproduce si inregistreaza defectele observate, propune solutii fezabile pentru corectarea, dezvoltarea si implementare corecta a produsului;
    •Genereaza sinteze testare si capitalizare pentru asigurarea conformitatii produsului si trasabilitatea avansarii pe proiect;
    •Asigura buna relationare si comunicare cu furnizorii si clientii in transversal;
    •Asigura suport tehnic pentru alte echipe de validare in functie de cerintele din perimetrele adiacente;
    •Desfasoara efectiv activitati de cercetare-dezvoltare aplicativa si/sau de dezvoltare tehnologica, in conditiile stabilite de legislatia incidenta in vigoare.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (40)