Dispecer logistică - zona Militari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Professional active.

Vezi toate job-urile Dispecer logistică - zona Militari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: Professional
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.06.2023

    Professional represents for over 25 years, the most performing Romanian approach of complete human resources services on the market.

    We define our approach and evolution through key-words like professionalism, dedication, promptitude, flexibility and ethics. We take pride of a reputation that obliges and challenges us to discover and develop new methods, designed to respond to our clients need.

    Cerinte

    Profilul candidatului:

    Studii medii – studiile superioare tehnice constituie avantaj;
    Cunoştinţe de operare calculator nivel mediu (Excel, Word) - cunoştinţele SAP & WMS constituie avantaj;
    Excelente abilităţi de comunicare;
    Capacitatea de a lucra sub presiunea termenelor limită zilnice;
    Persoană organizată şi cu simţul responsabilităţii.

    Responsabilitati

    Misiunea postului:

    Pregatirea zilnică a routing-ului pentru maşinile care transportă marfă pe criterii de eficienţă;
    Gruparea livrărilor în liste de pick-ing şi transmiterea acestora către depozit pentru pregătirea mărfii;
    Operarea în SAP a ieşirilor de mărfuri pe baza comenzilor introduse de către departamentul comercial şi a stocurilor existente;
    Colaborarea zilnică cu ceilalţi dispeceri în vederea folosirii în comun a resurselor auto şi resurselor umane existente;
    Monitorizarea respectării procedurilor de distribuţie în vigoare de către şoferi;
    Implementarea procedurilor noi împreuna cu ceilalţi dispeceri;
    Comunicarea către şoferi a sarcinilor operative specifice fiecărei curse (altele decât cele standard) precum şi excepţiile de la procedurile standard;
    Semnalarea problemelor de stoc, livrări gresite etc. şi implicarea în remedierea acestora;
    Calculul preliminar al părţii variabile a salariilor şoferilor şi transmiterea acestuia către superiori;
    Transmiterea către departamentul comercial a mesajelor din piaţă preluate de şoferi;
    Întocmirea de rapoarte specifice;

    Alte informatii

    Locul de desfăşurare al activităţii se află in sectorul 6.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Professional. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Professional >>

    Aplica fara CV
    4000 - 4800 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    2500 - 3200 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (16)