Recruitment & Executive search Consultant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BPI group Romania active.

Vezi toate job-urile Recruitment & Executive search Consultant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: BPI group Romania
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 01.04.2020

    BPI group Romania este o companie de consultanţă în Management şi Resurse Umane activă pe piaţa din România din 1996 şi membră a BPI group, lider în consultanţa de profil şi managementul capitalului uman. Îmbinăm metodele, competenţele unui grup internaţional şi experienţa dobândită în misiunile oferite de clienţii noștri pe plan local. BPI group Romania propune o ofertă de servicii integrate, astfel încât putem sprijini compania şi salariaţii acesteia pe durata întregului lor parcurs în companie - de la recrutare şi până la încheierea relaţiei de muncă, în gestiunea carierelor şi a performanţei individuale şi colective.

    Cerinte

    A first successful experience in recruitment roles is required (recruitment agency or HR consultancy is a plus);
    We also value social media savviness, an open mind and a good team spirit;
    Ability to work towards targets and manage projects within a time frame;
    Bachelor’s degree required;
    Fluent English.

    Responsabilitati

    Developing a good understanding of client companies, their industry, their work culture and environment.
    Being responsible for full-life-cycle recruitment including sourcing, screening, selection of candidates and their on-boarding, mostly for managerial positions.
    Acting as a point of contact and building influential client and potential candidates relationships during the selection process, to ensure future growth.
    Being aware of and applying HR recruiting best practices to deliver best in class services to our clients.
    Reporting accurately and updating on a permanent basis our recruitment software system.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BPI group Romania . Consultati Politica de procesare a datelor personale a BPI group Romania >>

    Hybrid

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (52)