Junior Reporting Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ManpowerGroup Romania active.

Vezi toate job-urile Junior Reporting Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.03.2020

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    CERINTELE POSTULUI:
    - Cunoştinţe de bază de asistenţă vânzări/clienţi
    - Cunoştinţe aprofundate de engleză – atât verbal cât şi scris (buna stăpânire a cel puţin unei alte limbi străine reprezintă un avantaj)
    - Experienţă anterioară de lucru într-un mediu de afaceri este un avantaj
    - Bune aptitudini de utilizare a produselor software de calcul
    - Bune aptitudini de comunicare
    - Simţ practic al afacerilor
    - Studii superioare (de preferinţă de profil informatic/tehnic)

    Cerinţe de aptitudini şi cunoştinţe
    - Nivel avansat în utilizarea MS Excel, MS PowerPoint
    - Cunoştinţe medii privind utilizarea SQL
    - Cunostinte privind QlikView/QlikSense reprezinta un plus
    - Usurinta in utilizarea MS Internet Explorer si a aplicatiilor web-based
    - Abilitatea puternică de a înţelege fluxuri de informaţii; necesitatea de a mentine imaginea de ansamblu a acestor fluxuri
    - Abilitate de a lua iniţiativa şi de a dezvolta soluţii
    - Abordare perfecţionistă pentru munca cu detalii
    - Pronuntate aptitudini analitice
    - Abilitatea de a lucra sub presiune
    - Furnizează rezultate de calitate
    - Respectă termenele limită convenite pentru acţiune

    Caracteristici privind clienţii
    - Orientare către client – ţine întotdeauna cont de client
    - Capacitate puternică de a înţelege nevoile clientului şi mediul
    - Rezultate demonstrate în furnizarea de soluţii în timpul specificat, respectarea datei limită şi viteză mare de răspuns
    - Abilitatea de a comunica efectiv cu clienţii; capacitatea de a reformula
    - Bună înţelegere a diferenţelor culturale

    Caracteristici personale
    - Aptitudini interpersonale puternice
    - Foarte organizat, abilităţi dovedite de planificare
    - Abilităţi de lucru în echipă în şi în afara structurii sale de raportare
    - Capacitatea de a fi implicat permanent, decisiv şi suficient de flexibil pentru a schimba cursul actiunii atunci cand atingerea obiectivelor o cere
    - Atitudine antreprenorială
    - Capacitatea de a investiga şi autonomie în găsirea răspunsurilor, depăşirea in mod natural a obstacolelor
    - Surse de inspiratie si colaborator apropiat in vederea motivarii celorlalti in atingerea obiectivelor

    Responsabilitati

    MISIUNE:
    Echipa Business Intelligence & Analytics asigură asistență privind furnizarea și analiza informației de afaceri pentru regiunea WW, EMEA și pentru țări/sub-regiuni în concordanță cu inițiativele intreprinse la nivel mondial. In cadrul departamentului se dezvoltă, planifică, analizează, estimează, stabilesc prioritătile aferente componentelor ce urmează a fi realizate, se furnizează expertiza de specialitate, proiectarea și implementarea sistemelor informatice necesare.

    RESPONSABILITATI PRINCIPALE (arii cheie) :
    - Asigura mentenanta sistemelor informatice în cadrul sistemelor interne al HPE de gestionare a relatiilor cu clientii, de stabilire a preturilor si propunere a ofertelor, precum si de procesare
    - Gestionează cererile de raportare ale clienţilor de la moderate la complexe, asigurându-se că datele sunt preluate şi prelucrate în termenele convenite.
    - Realizează verificările privind calitatea datelor pentru a se asigura că producţia generată este de înaltă calitate, conţinând date corecte şi complete
    - Identifică cerinţele de optimizare a sistemelor informatice
    - Stabileste arhitectura sistemului de aplicaţii cu dashboarduri, rapoarte si dupa caz baze de date al organizaţiei
    - Generează, configurează si asigura mentenanta dashboardurilor, rapoartelor si dupa caz a bazei de date
    - Prevede acţiuni în caz de cădere a dashboardurilor, rapoartelor si dupa caz a bazei de date
    - Configurează şi defineşte planul de execuţie a copiilor de siguranţă ale dashboardurilor, a rapoartelor si dupa caz ale bazei de date
    - Reface dashboardurile, rapoartele si dupa caz baza de date în caz de deteriorare
    - Identifică şi gestionează parametrii dashboardurilor, rapoartelor si dupa caz ai bazei de date care influenţează performanţa acestora
    - Monitorizează performanţele dashboardurilor, rapoartelor si dupa caz ale bazei de date
    - Configurează securitatea dashboardurilor, rapoartelor si dupa caz a bazei de date si a solutiilor informatice
    - Gestionează privilegiile şi securitatea utilizatorilor
    - Transferă date dintr-o bază de date în altă bază de date
    - Administrează integral cererea de rapoarte a clientului: recuperare date, procesare şi rezultat
    - Execută modificări asupra structurii bazei de date
    - Contribuie la îmbunătăţirea proceselor

    ManpowerGroup is the global leader regarding work force, creating innovating solutions in HR field since 70 years ago. As experts in labour force, our company is daily connecting over 600,000 people to the labour market. The ManpowerGroup’s family brands – Manpower, Experis, Right Management and ManpowerGroup Solutions – are helping over 400,000 clients from 80 countries to identify, attract, develop and manage the needed talents by providing integrated solutions. ManpowerGroup is present in Romania since 15 years ago sustaining performance, improvement and flexibility for over 350 companies from all regions and activity domains, also connecting thousands of talented candidates and professionals with experience for the right opportunities.

    2000 RON NET / luna
    Hybrid

    3200 RON NET / luna
    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (223)