Contabil

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Accace Romania active.

Vezi toate job-urile Contabil active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Accace Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.03.2024
    Scurta descriere a companiei

    CE OFERIM?

    O gama completa de servicii de consultanta si BPO multi-country.

    Punem accentul pe inovatie si exploram solutii BPO si de consultanta inteligente, care sa contribuie la succesul clientilor nostri. Expertiza, intelegerea profunda a afacerii clientului nostru, gandirea out-of-the-box si entuziasmul ne califica drept un partener de incredere pe toate planurile.

    DE CE SUNTEM DIFERITI?

    Solutii eficiente conduse de inovatie.

    Dezvoltam solutii IT pentru clientii nostri pentru a gestiona cat mai bine procesele de contabilitate, salarizare si resurse umane. De asemenea, avem experienta in livrarea de servicii multy-country, reducerea de costuri si economisirea timpului petrecut cu gestionarea unei retele de diferiti furnizori externi.

    Misiunea noastra este de a ne sprijini clientii, colegii si partenerii sa isi atinga visurile, lasand o amprenta pozitiva asupra lumii.

    Cerinte

    - Sa fii o persoana deschisa, sociabila, organizata, cu pasiune pentru contabilitate, sa iti doresti sa ii descoperi toate tainele;
    - Sa ai finalizate studiile superioare in domeniu;
    - Sa ai cel putin doi ani de experienta;
    - Sa cunosti limba engleza la un nivel avansat;
    - Sa fii un bun cunoscator de Excel.

    Responsabilitati

    - Inregistrarea contabila a tranzactiilor efectuate de clientii locali si internationali, precum si o continua comunicare si raportare catre acestia;
    - Asistarea cu inchideri lunare/anuale si analiza conturilor in colaborare cu Senior Accountant;
    - Calcularea impozitului pe profit, amortizari etc.
    - Pregatirea declaratiilor fiscale TVA
    - Pregatirea rapoartelor statistice/financiare si a rapoartelor pentru alte institutii (organe de stat);
    - Colaborarea cu auditorii interni si externi pentru completarea dosarelor de audit.

    Alte informatii

    Ce iti oferim in schimb:

    - Bonus anual in functie de performanta;
    - Tichete de masa;
    - Abonament medical la o clinica privata cu renume;
    - Locatie centrala si flexibilitatea programului de munca;
    - Home office;
    - Concediu de studiu platit;
    - Curs de engleza, traininguri, sustinere financiara pentru specializari;
    - Ceai, cafea si fructe la birou;
    - Abonament Bookster;
    - Sansa de a te dezvolta si de a lucra alaturi de colegi tineri si prietenosi, cu un puternic background profesional;
    - Organizam diverse evenimente interactive care ajuta la destinderea atmosferei si la intarirea spiritului de echipa. Este suficient sa ne urmaresti pagina de Facebook Accace Careers Romania si te vei convinge singur!

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (75)