CONSILIER JURIDIC - INTERNSHIP

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile CEZ Romania Grup active.

Vezi toate job-urile CONSILIER JURIDIC - INTERNSHIP active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Juridic active pe Hipo.ro

Angajator: CEZ Romania Grup
Domeniu:
  • Juridic
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 01.03.2020
    Scurta descriere a companiei

    Despre Grupul CEZ în România

    Grupul CEZ în România este reprezentat prin 8 companii – Distribuție Energie Oltenia, CEZ România, CEZ Vânzare, CEZ Trade, Tomis Team, MW Invest, Ovidiu Development şi TMK Hydroenergy Power.

    Grupul CEZ este prezent pe piaţa românească încă din anul 2005, odată cu preluarea companiei de distribuţie a energiei electrice Electrica Oltenia SA.

    Cerinte

    Student în an final /absolvent de studii Facultatea de Drept cu rezultate deosebite pe parcursul studiilor universitare;
    Atitudine deschisă, interes și dorința de a învăța;
    Capacitate de analiză și sinteză, abilități de organizare și prioritizare sarcini;
    Cunoștințe medii de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
    Limba engleză vorbit /scris - nivel mediu.

    Responsabilitati

     Inregistrarea, evidenta si alocarea corespondentei aferenta Serviciului Juridic;
     Indosarierea, scanarea si arhivarea corespondentei cu caracter juridic;
     Pregatirea, inregistrarea, transmiterea si urmarirea corespondentei cu caracter juridic;
     Primirea, verificarea, inregistrarea si alocarea documentelor transmise de care alte Departamente catre Serviciul Juridic;
     Tehnoredactarea de acte specifice in domeniul juridic;

    Alte informatii

    CE ÎȚI OFERIM
     Un program de internship plătit pe o perioadă de 6 luni, un program de lucru zilnic de 6 ore și salariul brut de încadrare de 2250 lei, începând cu data de 01.03.2020;
     Șansa de a construi o carieră în cadrul operatorului de distribuție, învățând de la cei mai experimentați specialiști;
     Un mentor/ îndrumător care îți va oferi suport pe toată perioada desfășurării programului de internship;
     Posibilitatea de a te implica în activitățile zilnice, proiectele viitorilor colegi;
     Perfecționarea cunoștințelor privind utilizarea pachetului Microsoft Office (Word, Excel si Power Point).
     O evaluare la finalizarea programului de internship.

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (26)