System administrator Timisoara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile StarTech Team active.

Vezi toate job-urile System administrator Timisoara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: StarTech Team
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 02.03.2021
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    Cunostinte avansate de instalare, configurare si troubleshooting sisteme de operare Windows
    - Cunostinte de instalare, configurare si troubleshooting pentru suita MS Office
    - Cunostinte de configurare email
    - Cunostinte Hardware pentru computere si imprimante;
    - Cunostinte de baza despre servicii retea si protocoale;
    - Cunostinte solutii de back-up

    Responsabilitati

    Verifica functionarea in parametri normali a sistemelor IT;
    - Asigura managementul incidentelor, troubleshooting prin sistemul de ticketing;
    - Intelege si urmareste politicile si procedurile IT;
    - Se documenteaza asupra proceselor operationale;
    - Efectueaza mentenanta sistemelor de calcul bazate pe sisteme de operare din familia Windows si a aplicatiilor care pot rula peste acesta si rezolvarea eficienta a situatiilor software si hardware.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Telefon, laptop si masina de servici.
    -Asigurare medicala.

    Cu o experienta de peste 19 ani, Startech Team este una din companiile de top care ofera servicii de externalizare IT si suport IT poactiv pentru peste 400 de clienti, companii de diferite marimi. StarTech Team ofera clientilor sai instrumente moderne de management IT și cu ajutorul specialistilor nostri IT, certificati international, contribuim zilnic la atingerea obiectivelor clientilor nostri si le oferim solutii personalizate pentru performantă si dezvoltare continua.

    In 2013 am trecut la un alt nivel si am lansat cultura organizationala Star Team, o cultura de companie unica in Romania, completata cu emotie si conceptul joaca-munca, care accelerează performanta individuala, a echipei si a companiei.

    Remote

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (37)