Supervizor IT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile BCR active.

Vezi toate job-urile Supervizor IT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: BCR
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.03.2020

    Banca Comerciala Română (BCR), membră a Erste Group, este cel unul dintre cele mai importante grupuri financiare din România, ce oferă servicii de bancă universală, leasing, pensii private, fonduri de investiții și produse de economisire-creditare pentru locuinţe, prin intermediul reţelei naționale de sucursale și centre de afaceri.

    Misiunea BCR este de a contribui la crearea de prosperitate pentru România, sprijinind șansele tuturor la o viață mai bună și susținându-le încrederea în forțele proprii și în capacitatea de a-și atinge potențialul. Pentru aceasta, BCR investește constant în acces sigur și facil la servicii financiare, banking pe înțelesul tuturor, consiliere financiară pe termen lung și produse care respectă potențialul fiecărui client.

    BCR a creat cel mai amplu și consistent program de educație financiară din România, “Școala de Bani”, prin cursuri pentru adulți și tineri, o expoziție mobilă de educație financiară pentru copii și o platformă digitală dedicată, toate acestea prin implicarea a peste 1.000 de profesori de educație financiară, experți ai BCR.

    In perspectiva viitorului si a digitalizarii serviciilor financiare, BCR a adus în România cea mai populară platformă bancară din Europa Centrala – George – primul produs fintech oferit de o bancă din România: creat la Viena într-un hub digital, cu contribuția tinerilor IT-iști români.

    Cerinte

    Pentru acest rol vei avea nevoie de:
    Asigura, coordoneaza si optimizeaza procesele IT interne specifice din cadrul entitatilor interne (financiare, de risc, de conformitate, privind managementul serviciilor IT, etc.), precum si monitorizarea și raportarea activitatilor IT specifice legate de aceste procese.

    Experienta solicitata:
     Studii superioare economice sau tehnice.
     Vechime minima in activitate: 5 ani, din care 2 ani in activitati de conducere.
     Cunostinte despre sectorul bancar si produse bancare.
     Cunostinte economice si financiare (inclusiv despre produsele bancare).
     Intelegerea si cunoasterea unor domenii de business, inclusiv risc si conformitate.
     Abilitati de analiza, rezolvare de probleme si modelare financiara.
     Experienta in implementarea de proiecte si in managementul proiectelor.
     Experienta in medii complexe IT si de afaceri.
     Cunostinte planificare financiara.

    Abilitati si competente:
     Abilitati solide de management si dezvoltare a echipei.
     Abilitati de leadership, motivare si engagement al echipei.
     Capacitate de relationare, comunicare, de analiza, evaluare, corelare si sinteza a infomatiilor.
     Stakeholders management.
     Limba engleza - nivel avansat.
     Inalta conduita etica si profesionala.

    Responsabilitati

    Alatura-te echipei noastre și te vei ocupa de:
    1. Responsabilitati specifice de livrare:
     Coordoneaza toate activitatile financiare care trebuie efectuate pentru a asigura crearea si executia bugetului general al IT, inclusiv previziuni periodice.
     Supravegheaza monitorizarea aplicatiilor IT si conformitatea sistemelor cu politicile si cerintele legale actuale.
     Coordoneaza evaluarea, raportarea si inchiderea riscurilor IT solutionate.
     Monitorizeaza executarea proiectelor "IT pentru IT".
     Sustine evoluția metodologiei actuale de dezvoltare software spre un model “DevOps”.
     Supervizeaza centralizarea și monitorizarea SLA pentru IT.
     Asigura colectarea si schimbul de cunostinte si informatii relevante in cadrul echipelor IT.

    2. Coordonare si aliniere:
     Colaboreaza si comunica cu alte Directii / Departamente BCR pentru a duce la indeplinire sarcinile atribuite, in special cu echipele din Directia Solutii IT si Directia Operatiuni IT.
     Utilizeaza toate potentialele standardizari si sinergii si gestioneaza interdependentele intre diferitele cerinte ale business-ului.

    3. Asigurarea calitatii:
     Controleaza calitatea livrabilelor din resursele interne și externe prin stabilirea unui proces de asigurare a calitatii.
     Efectueaza evaluarea resurselor interne și externe si ofera feedback periodic membrilor echipei si furnizorilor aferenti.

    4. Metode, procese si standarde:
     Este responsabil pentru imbunatatirea proactiva si continua a proceselor si a fluxurilor de comunicare in care sunt implicate echipele sale.
     Definește si asigura implementarea obiectivelor, planificarea activitatilor, procedurile de lucru si politicile departamentale, in conformitate cu cele definite la nivel de grup și evalueaza periodic realizarea acestora.
     Supravegheaza definirea, evolutia si actualizarea analizei de business/tehnice, a documentatiei, a standardelor de proiectare în domeniul responsabilității coorporative.

    5. Responsabilitati privind respectarea politicilor de lucru ale Grupului Erste:
     Asigura si verifica integrarea zonelor coordonate cu standardele și procedurile relevante din cadrul Grupului Erste.
     Asigura participarea la activitatile grupului in aria sa de responsabilitati.
     Are un rol de reprezentare in aria sa de responsabilității.

    Alte informatii

    Beneficii oferite:
     Salariu competitiv.
     Sediu de lucru modern si accesibil (sediul The Bridge – zona metrou Grozavesti).
     Program de onboarding.
     Proiecte profesionale provocatoare.
     Program flexibil de lucru.
     Posibilitatea de a lucra de acasa.
     Asigurare medicala.
     Tichete de masa.
     Acces la training uri profesionale.
     Pensie privata.
     Concediu de odihna care variaza intre 21-27 de zile in functie de anii de experienta profesionala.
     Zi libera cu ocazia zilei de nastere.
     Facilitati bancare.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre BCR. Consultati Politica de procesare a datelor personale a BCR >>

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (608)