New Sales Account Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Unitel Telecom active.

Vezi toate job-urile New Sales Account Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Unitel Telecom
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 22.04.2020

    Unitel Telecom este o companie formata prin unirea a trei parteneri Telekom cu o vasta experienta in domeniul vanzarilor B2B. Suntem o companie cu experienta de opt ani in domeniul telecomunicatiilor , cinci birouri in Romania, 42 de specialisti. Suntem pregatiti sa oferim support si folosim abordarea consultativa in dezvoltarea business-urilor clientilor nostri.
    Credem in integritare si in puterea inovatiei iar fiecare dintre noi este creator de solutii.
    Livram rezultate , performanta si leadership.

    Cerinte

    Studii superioare (finalizate sau in curs de finalizare);
    - Experienţă n domeniul vnzărilor B2B (segmentul business, persoane juridice);
    - Abilităţi de comunicare, ascultare activa, prezentare, negociere şi intelegerea nevoilor de business ale clientilor;
    - Tinuta business;
    - Permis de conducere, categ. B;
    - Bune cunoştinţe de operare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);

    Responsabilitati

    - Identificarea potențialilor clienți ( persoane juridice ) și a informațiilor relevante despre aceștia n vederea inițierii procesului de vnzare
    - Abordarea potențialilor clienți, identificarea persoanelor de decizie și stabilirea ntalnirilor cu acestea;
    - Susținerea ntalnirilor la client n vederea identificarii nevoilor acestuia și a soluției potrivite;
    - Negocierea și finalizarea procesului de vnzare conform termenilor agreați cu clienții și respectnd procedurile existente;
    - Menținerea legăturii cu clienții existenți n scopul creșterii volumului de vnzări și a cunoașterii tuturor solicitărilor acestora;
    - Realizarea de rapoarte solicitate de către superiorul direct n legatură cu activitatea desfașurată și cu potențialii clienți din zona arondată .

    Alte informatii

    - Pachet salarial compus din salariu fix si comision ;
    - Masina de serviciu ;
    - Laptop ;
    - Telefon .

    Aplica fara CV
    Botosani, Ploiesti, Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,