Economist Senior

Angajator: HRS Romania
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 31.05.2020

    Moving forward is impossible without the initial drive to do things differently. Our business is all about the people we come across, whether it's in our everyday interactions or in our vision for the brand.

    Cerinte

    Absolvent studii superioare economice;

    · Experienta anterioara in domeniul financiar-contabil de minim 5 ani;

    · Bune cunostinte ale legislatiei contabile si fiscale;

    · Cunostinte avansate Microsoft Excel;

    · Cunostinte limba engleza la nivel mediu-avansat;

    · Membru CECCAR, CAFR sau CCFISCALI - constituie un plus.

    Responsabilitati

    · Tinerea evidentei contabila pana la nivel de balanta si participa la lucrarile de inchidere lunare alaturi de superior;

    · Verificarea documentelor justificative privind conformittea legala, verifica datele introduse in contabilitate si opereaza reconcilierile necesare;

    · Verificarea jurnalelor de vanzari si cumparari;

    · Intocmirea declaratiilor fiscale in vederea certificarii acestora de catre superior;

    · Participarea activa la implementarea de catre companie a noilor software-uri financiar-contabile;

    · Asigurarea suportului in cazul eventualelor controale si al auditurilor;

    · Intocmirea diverselor rapoarte si analize financiare solicitate de catre superior.

    Doar candidatii eligibili vor fi contactati in termen de 3 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidențiale.