COLLECTION OFFICER SECURED

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FIRST BANK active.

Vezi toate job-urile COLLECTION OFFICER SECURED active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: FIRST BANK
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.02.2020
    Remote work: On-site

    RESPONSABILITATI & ATRIBUTII

    • Recuperarea debitelor restante inregistrate de catre clientii persoane fizice, respectand termenele si procedurile in vigoare, actionand politicos si eficient;
    • Initierea/ preluarea de apeluri telefonice pentru clientii care inregistreaza sume restante, aplicand tehnici de negociere si recuperare in conditiile respectarii standardelor de calitate stabilite;
    • Informarea si instruirea clientilor persoane fizice in legatura cu modalitatile de plata, valoarea debitelor, valoarea ratelor lunare, etc.;
    • Indentificarea clientilor eligibili pentru restructurare/ conversia creditului/ alte oferte personalizate si prezentarea solutiilor optime pentru fiecare client in parte;
    • Inregistrarea interactiunilor cu clientii persoane fizice pentru rezolvarea optima a solicitarilor acestora in cursul interventiilor ulterioare, prin personalizarea modalitatii de abordare pentru fiecare client in parte;
    • Monitorizarea promisiunilor de plata inregistrate /nerespectate;
    • Intocmirea fisei de prezentare pentru facilitatile de credit de tip ipotecar/ imobiliar/ cu garantie reala in vederea prezentarii dosarului superiorului direct/ indirect, dupa caz;
    • Identificarea posibilele cazuri de frauda si transmiterea acestora catre departamentul Prevenire Fraude de Creditare;
    • Participarea activa la implementarea proiectelor si contribuirea cu idei noi, dupa caz.
    CERINTE
    • Studii universitare finalizate/ in curs, preferabil cu profil economic;
    • Operare MS Office;
    • Abilitatea de a acumula volume mari de informatii in termen scurt;
    • Capacitate de relationare si lucru in echipa, initiativa, atentie la detalii; Abilitati de organizare;
    • Abilitati de negociere

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (15)