Order Support

Angajator: Gi Group Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.01.2020

    Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

    Cerinte

    Gi Group este în căutarea unui Order Support pentru clientul sau, o companie care operează la nivel global cu inovatii, mărci şi tehnologii de vârf, grupate în trei divizii: Adhesive Technologies (Adezvi Tehnologii), Beauty Care (Produse cosmetice & de toaletă) şi Laundry & Home Care (Detergenţi & Produse pentru îngrijirea locuinţei).

    Obiectivul postului îl reprezintă preluarea comenzilor de la clienții alocați și corespondența cu aceștia referitor la statusul comenzilor, stocuri, activitățile promoționale și reclamații.

    Candidatul ideal:

    Studii superioare absolvite;
    Limba engleza nivel avansat (vorbit, scris, citit) – prezintă un avantaj;
    Bună cunoaștere a pachetului MS Office (cu precădere Excel);
    Responsabilitate, operativitate, orientare către dezvoltare profesională.

    Responsabilitati

    Responsabilitățile postului:

    Procesarea în sistemul de operare (SAP) a comenzilor pentru clienții alocați;
    Emiterea facturilor de retur și de corecție în conformitate cu datele transmise de către departamentele competent;
    Emiterea avizelor de însoțire a mărfurilor și a facturilor și transmiterea acestora către client;
    Urmărirea statusului comenzilor procesate referitor la livrarea și facturarea acestora; Preluarea cerințelor clienților și oferirea de soluții și alternative;
    Menținerea comunicării cu clienții și raportarea problemelor apărute.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Pachet salarial atractiv;
    Tichete de masă;
    Asigurare medicală&viață private;
    Program de lucru: L-V / 09:00-17:30;
    Acces la Bookster-ul companiei;
    Susținere în dezvoltarea unei cariere pe termen lung.