Jr. QA Engineer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile a⬟story active.

Vezi toate job-urile Jr. QA Engineer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: a⬟story
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.03.2021

    a⬟story is the company behind Capone, a leading debt collection technology.
    We have more than 20 years of experience, helping clients from 19 countries worldwide.

    Cerinte

    Ce cautam:

    - 1+ ani de experienta in testarea manuala a aplicatiilor web complexe;
    - cunoasterea procesului de testare si experienta in toate activitatile implicate de procesul de testare: analiza documentatiei, elaborarea de cazuri si scenarii de testare, raportare de bug-uri, executie testare;
    - atentie la detalii si atitudine proactiva;
    - gandire analitica si orientata catre calitate si uzabilitate;
    - abilitatea de a comunica informatii complexe intr-o maniera concisa si clara;
    - constituie avantaj: cunostintele legate de testare automata (tool-uri, framework-uri, etc), testare de performanta (cunoasterea tool-urilor de testare de performanta (Jmeter)) si cunostintele minime de programare, HTML, baze de date.

    Responsabilitati

    Ce vei face:

    - analiza user story-urilor in vederea unei bune intelegeri a functionalitatilor dezvoltate;
    - crea test case-uri asociate functionalitatilor dezvoltate si test planuri pentru urmatorul release al produsului;
    - colabora cu echipa de dezvoltare si analiza business atat in vederea validarii test case-urilor si a criteriilor de acceptanta, cat si pentru a asigura nivelul ridicat al calitatii produsului si a respecta datele de release planificate;
    - testa manual noile functionalitati pe un mediu de testare, inainte de validarea release-ului;
    - identifica si raporta bug-urile in JIRA.

    Alte informatii

    Ce oferim:

    - posibilitatea de a te integra intr-o echipa formata din colegi cu experienta, deschisi si comunicativi, carora le place ceea ce fac;
    - zile in plus de concediu, sub forma de timp fractionat, ca sa poti fi acoperit(a) in situatiile neprevazute;
    - abonament servicii medicale;
    - abonament la salile din reteaua 7card la pret preferential, atat pentru tine cat si pentru doi prieteni;
    - tichete de masa;
    - bonus la final de an;
    - coleg minunat angajat sa ne ajute cu diverse comisioane. :)

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (342)