Ofiter colectare creante - perioada determinata

Angajator: Garanti Bank
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Banci
  • Customer support - Client service
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 18.01.2020
    Scurta descriere a companiei

    Cerinte

    - Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
    - Capacitatea de a relationa cu persoane dificile;
    - Orientare catre rezultate si orientare catre client;
    - Spirit de echipa;
    - Bune cunostinte de MS Office (Outlook, Excel);
    - Experienta anterioare pe un post similar constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    - Contacteaza telefonic debitorii conform procedurilor si normelor interne si inregistreaza rezultatul convorbirilor in aplicatia de Colectare;
    - Ofera informatii si servicii de consiliere;
    - Comunica catre clienti solutii de restructurare a sumelor restante;
    - Identifica motivul de neplata si negociaza promisiuni de plata in vederea recuperarii debitului restant;
    - Stabileste termene de plata cu debitorii intr-o maniera profesionista;
    - Efectueaza activitati operationale aferente Departamentului de Colectare Creante.