Responsabil recrutare livratori

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Foodpanda active.

Vezi toate job-urile Responsabil recrutare livratori active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Resurse Umane - Psihologie active pe Hipo.ro

Angajator: Foodpanda
Domeniu:
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.02.2020

    foodpanda is the largest and fastest developing online food ordering service in Romania, which is part of Delivery Hero with presence in 50+ countries in Europe, Asia, Middle-East and Africa. We are employing more than 5000 people world-wide, and they are the most important part of our success.

    Cerinte

    Cerinte

    • Experienta in recrutarea blue collars este un mare atu, dar nu obligatorie
    • Studii superioare absolvite
    • Disponibilitate la un program full time – 10:00-18:00, L-V
    • Bune cunostinte de Excel si PC in general
    • Cunostinte bune de limba engleza – intelegere si conversatie
    • Persoana organizata si capabila sa lucreze sub minima supraveghere
    • Capabilitatea de a-si organiza si prioritiza sarcinile
    • Bune abilitati de comunicare – discurs concis si structurat, dictie, corectitudine gramaticala
    • Bune abilitati de relationare – empatie, calm, uneori simt al umorului :)

    Responsabilitati

    Scopul rolului

    Pentru a sustine dezvoltarea echipei de recrutare si a afacerii la nivel national, suntem in cautarea unui Responsabil cu recrutarea livratorilor care sa ni se alature. Esti candidatul ideal daca esti o persoana comunicativa, organizata, autonoma si empatica.

    Rolul implica contactul telefonic si fata in fata cu aplicantii si transmiterea corecta a informatiilor necesare pentru o colaborare eficienta cu foodpanda. Deoarece livratorii nostri sunt imaginea companiei, tinem foarte mult ca ei sa fie instruiti in utilizarea cat mai corecta a echipamentelor si a aplicatiei, a metodelor de plata, precum si a conduitei ideale.

    Recrutare

    • Oferi suport in recrutarea flotei de livratori foodpanda la nivel national cu ajutorul platformei de recrutare interna
    • Programezi si reprogramezi interviurile la sediul companiei sau in locatiile din tara indicate de colegii din teritoriu

    Training

    • Instruiesti/reinstruiesti livratorii in utilizarea aplicatiei, a echipamentului si a conduitei adecvate
    • Pregatesti si actualizezi materialele de training necesare – prezentari PPT, manuale etc.
    • Programezi, in functie de specific si necesitate, sesiunile de training cu livratorii sau responsabilii lor
    • Instruiesti viitorii colegi implicati in recrutarea sau coordonarea livratorilor asupra platformelor utilizate intern

    Administrativ

    • Actualizezi baza de date informatica
    • Preiei si transmiti documente in vederea incheierii contractelor de colaborare
    • Tii evidenta stocurilor de echipament si semnalezi nevoia de achizitii catre departamentul logistic
    • Aloci si trimiti stocul necesar in tara sau in Bucuresti

    Alte informatii

    Iti oferim:

    • Salariu motivant
    • Oportunitati reale de dezvoltare in cadrul companiei
    • Mediu de lucru placut, colegi de la care poti invata, expunere la diverse departamente
    • Decont abonamente transport
    • Bonuri de masa de 15 ron/zi, platite pe cars
    • Abonament medical la Regina Maria
    • Contract pe perioada nedeterminata

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (15)