Sales Manager - servicii B2B

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adina Bigas active.

Vezi toate job-urile Sales Manager - servicii B2B active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Adina Bigas
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Manager
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.04.2020

    Oferim servicii de consultanta resurse umane si recrutare personal pentru companii in crestere sau aflate in etape de transformare organizationala.

    Mai jos puteti gasi informatii cu privire la profilul pentru care recrutam acum pentru un Client de-al nostru.

    Cerinte

    Profilul ideal al Managerului de Vanzari:
    - Foarte bun people manager care a obtinut deja rezultate frumoase coordonand echipe de millenials; modelul de om de vanzari super-competitiv si individualist nu se potriveste culturii firmei
    - Bun strateg, cu spirit de intreprinzator
    - Motivatie pentru a avea impact social si profesional
    - Orientare activa catre continua dezvoltare profesionala si personala, deschidere catre feedback-ul constructiv (atat in a oferi cat si in a primi)
    - Adaptabilitate, dinamism si rezilienta; foarte bune abilitati interpersonale
    - Atitudine pozitiva, motivat de rezultate
    - Foarte bune abilitati in abordarea si rezolvarea problemelor
    - Experienta anterioara in vanzari B2B (ideal servicii)

    Responsabilitati

    - Construirea si implementarea strategiei si obiectivelor de performanta pentru departamentul de vanzari
    - Coordonarea departamentului, cu focus deopotriva la performanta si obiective, cat si la motivarea si angajamentul oamenilor din echipa
    - Implicare in business development / vanzare catre clientii cheie
    - Colaborare cu celelalte departamente ale firmei

    - Suntem deschisi in mod deosebit catre candidatii care au avut experienta de corporatie si care cauta un mediu in care componenta sociala sa fie pregnanta, alaturi de cea legata de profitabilitate.
    - Varsta medie in companie este de 30 de ani.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (203)