Manager Echipa Vanzari

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Management - Consultanta
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 28.02.2020

    Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: Comercial, Financiar-Contabil, Resurse Umane, Logistică și Transport, Support și Dezvoltare IT.

    Ce îţi propunem ? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te adapta unei companii care crește anual cu peste 80%, provocarea de a fi într-o permanentă competiție cu tine însuți, provocarea de a lua proiecte de la 0 și de a le da un sens!

    Îți încurajăm spiritul antreprenorial, creativitatea și ideile originale. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, training-uri la nivel internaţional care să te ajute să devii un profesionist din ce în ce mai bun, dar și sprijin personal, solidaritate în momentele dificile.

    Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind, te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta!

    Cerinte

    Cautam un manager comercial cu atitudine proactiva, spirit de initiativa si abilitati antreprenoriale pentru un proiect ambitios.

    Pentru reusita în aceasta misiune vei avea nevoie de:
    - Experienta de minimum 3 ani în coordonarea unor echipe comerciale si în lucrul pe baza de obiective atât cantitative cât si calitative;
    - Bune abilitati de comunicare si negociere si o excelenta capacitate de a stabili relatii de afaceri de calitate cu clientii;
    - Prezenta de spirit, curiozitate, asertivitate, flexibilitate în gândire si adaptabilitate la situatii noi, neprevazute;
    - Un nivel avansat de limba engleza;
    - Cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    Managerul echipei de vânzari va forma, dezvolta si coordona o echipa de pâna la 8 persoane.

    În calitate de Manager echipa vânzari, principalele misiuni vor fi:
    - Asigurarea unui management de proximitate pentru o echipa de 6-8 selleri;
    - Acompanierea, motivarea si verificarea echipei pentru atingerea obiectivelor stabilite;
    - Dezvoltarea competentelor comerciale ale echipei;
    - Dezvoltarea unei ambiante de lucru pozitive, asigurând coaching-ul cotidian individual si colectiv al echipei;
    - Analizarea rezultatelor si propunerea de actiuni corective pentru atingerea obiectivelor stabilite.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Formare la nivel interna?ional ?i na?ional;
    - Reale oportunit??i de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, al?turi de o echip? dinamic? ?i de succes;
    - Pachet salarial atractiv.