Tehnician Operatiuni Telecomunicatii

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adecco Romania active.

Vezi toate job-urile Tehnician Operatiuni Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: Adecco Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.12.2019

    An de an am dezvoltat parteneriate de business puternice cu cele mai reprezentative companii din România. Bazându-ne pe nevoile locale ale clienților noștri, am deschis noi branch-uri în orașele mari din România, ajungând la un număr de 15 sucursale.

    În anul 2017, Adecco România a intrat în cel de-al șaselea an în care este lider local de piață, adăugând continuu noi servicii și dezvoltându-le pe cele existente în strânsă legătură cu complexitatea mediului de business. Poziția de lider în termeni de turnover anual, număr de angajați temporari și poziții de permanent placement închise, este în același timp atât o realizare, cât și o responsabilitate. Acest status ne dă oportunitatea de a inova în termeni de sub-servicii HR și de a aduce valoare adăugată partenerilor noștri prin fiecare proiect HR.

    În acest moment, Adecco România oferă servicii HR 360 de grade, începând cu studiile salariale care au ca scop furnizarea de informații exacte legate de piață și finalizând cu serviciile de outplacement.

    Cerinte

    • Nu este necesara experienta de munca in domeniu;
    • Studii medii/ superioare in domeniul tehnic constituie un avantaj;
    • Reprezinta un avantaj cunostintele generale tehnice specifice domeniului comunicatiilor prin cablu coaxial/ wireless/ etc.;
    • Abilitati tehnice practice;
    • Disponibilitate pentru deplasari;
    • Permis de conducere cat B (cel putin 1 an);
    • Abilitati de lucru la inaltime.

    Responsabilitati

    RESPONSABILITATI
    • Intervine si remediaza in termenele stabilite disfunctionalitatile echipamentelor/ elementelor de retea pentru care a fost dispecerizat (retea fixa si/ sau mobila);
    • Verifica starea echipamentelor si efectueaza teste de functionare a serviciilor pentru a se asigura ca a fost remediata complet disfunctionalitatea;
    • Asigura securitatea retelei in conformitate cu procedurile de securizare stabilite;
    • Urmareste periodic functionarea parametrilor de lucru pentru echipamentele din retea;
    • Responsabil pentru documentarea modificarilor executate in retea.

    Alte informatii

    • Mediu de lucru dinamic;
    • Sansa de a incepe o cariera in industria de telecomunicatii; oportunitati de dezvoltare intr-o companie globala de ICT; pregatire la locul de munca;
    • Contract pe perioada determinata, cu posibilitatea de prelungire;
    • Pachet salarial atractiv, bonuri de masa inclusiv;
    • Acces la cele mai noi informatii din domeniu prin platforma globala de training on-line.

    Aplica fara CV
    2600 - 3000 RON NET / luna
    Ilfov, BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (6)