Junior sales representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Adisan Systems SRL active.

Vezi toate job-urile Junior sales representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: Adisan Systems SRL
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.07.2020

    Adisan Systems a fost infiintata in anul 1998, fiind o companie care acopera aproape toate domeniile de activitate din IT&C si avand o experienta deosebita in realizarea de infrastructuri pentru sisteme integrate, in implementarea de solutii complexe si in distributia cu valoare adaugata a produselor "high-tech":

    • Distributie cu valoare adaugata - produse purtand marca a zeci de producatori de elita din industria IT&C, pentru care se asigura servicii complete inainte si dupa vanzare
    • Infrastructuri IT&C - proiecte realizate impreuna cu partenerii sai in intreaga tara; integrare de sisteme complexe (statii de lucru, servere, cablare structurata, solutii avansate de "server-centric computing" si comunicatii, impreuna cu serviciile aferente - proiectare, implementare, asistenta tehnica.
    • Solutii IT - servicii si aplicatii software complexe.

    Misiunea Adisan Systems

    Misiunea Adisan Systems este satisfacerea integrala a cerintelor clientilor sai, prin furnizarea prompta de produse si servicii de o calitate excelenta, la preturi competitive, prin proiectarea sistemelor, aplicatiilor si echipamentelor la un inalt nivel tehnic, prin servicii anterioare si ulterioare vanzarii prestate cu maximum de profesionalism.
    Adisan Systems colaboreaza permanent cu numeroase companii din sfera sa de activitate, in vederea stabilirii de parteneriate viabile si a gasirii celor mai bune solutii pentru utilizatorii finali.
    Societatea ofera o paleta larga de servicii profesionale in domeniile de specializare Networking, Computere si Software, Printing si isi propune imbunatatirea permanenta a calitatii acestora si dezvoltarea colaborarii cu companii care asigura servicii complementare.

    Adisan Systems furnizeaza servicii prompte in orice punct din tara :

    • conducere de proiect, proiectare, consultanta, logistica, instalare, implementare, mentenanta, help-desk, asistenta tehnica locala, administrare la distanta;
    • testare, certificare, asigurarea garantiei extinse si service-ului pentru retele, conform standardelor internationale actuale
    • service, garantie si post-garantie pentru echipamente hardware, servicii de inlocuire rapida.
    • Servicii de MPS – managementul echipamentelor de tiparire, copiere si scanare documente, precum si integrarea acestora in fluxul organizational.

    Cerinte

    Candidatul(a) poate fi/avea:
    • proaspat absolvent(ă) cursuri universitare
    • cunoştinţe temeinice in domeniul IT
    • bune abilitati de comunicare si relationare
    • cunostinte operare PC si Office
    • foarte bune calitati de organizare a timpului
    • fluent in lb. engleza
    • carnet de conducere (constituie un avantaj)

    Responsabilitati

    • colaboreaza cu vanzatorul senior in vanzarea de produse IT, periferice (laptopuri, PC-uri, servere, periferice, licente) si servicii IT
    • opereaza date in sistemul specific companiei
    • posibil deplasari la clienti
    • intretine corespondenta cu clientii

    Alte informatii

    • training pentru noi-angajati
    • sustinem dezvoltarea carierei in vanzari
    • pachet salarial atractiv insotit de premii si beneficii

    Aplica fara CV
    Remote

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (43)