Stock Controller

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Regency Company active.

Vezi toate job-urile Stock Controller active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Regency Company
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.01.2020

    De 20 de ani suntem un partener de încredere al proiectelor de mobilier furnizând clienților noștri materialele de care au nevoie: PAL melaminat, blaturi, MDF și cea mai largă gamă de accesorii de mobilă. Totodată oferim și servicii dedicate: debitare - aplicare cant, consiliere tehnica de specialitate și transport.

    Cerinte

    Experienta pe un post similar minimum 3 ani;
    Cunostinte PC (pachetul MS Office), Excel avansat – reprezinta un avantaj;
    Cunostiinte de WMS constituie un avantaj;
    Usurinta in a lucra cu date de sistem(e);Atentie la detalii ;
    Cunostiinte despre receptii, miscari marfa, transferuri, si livrari;
    Abilitați de organizare, planificare și prioritizare;
    Abilitati analitice;
    "Can do” mindset;
    Permis de conducere categoria B – cerinta obligatorie;
    Disponibilitate pentru deplasari in tara.

    Responsabilitati

    Mentinerea corecta a inregistrarilor referitoare la stocuri;
    Supervizarea inregistrarilor din sistemele informatice si asigurarea corelatiei cu miscarile fizice de stoc din depozit;
    Listarea rapoartelor de tranzactii stoc, analizarea si compararea datelor, identificarea diferentelor;
    Reconcilierea datelor, corectii in conformitate cu procedurile de lucru;
    Raportarea neconformitatilor;
    Verificari de date in sistem;
    Utilizarea software-ului companiei ;
    Identificarea surselor de eroare si propunerea de solutii pentru eliminarea acestora;
    Efectuarea analizei rezultatelor de inventar (istoric rezultate inventare succesive pentru acelasi depozit, comparatii rezultate intre depozite, identificarea diferentelor, reconcilierea datelor, efectuarea de corectii in conformitate cu procedurile de lucru);

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (50)