Install Base Business Analyst

Angajator: ManpowerGroup Romania
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.02.2020

    De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, ManpowerGroup Solutions si Right Management. Compania este prezenta pe piata din Romania din 2003, iar in acesti ani peste 400 de clienti si zeci de mii de candidati au avut incredere in noi pentru a le oferi flexibilitatea, agilitatea, talentele, competentele si oportunitatile de care au nevoie. Indiferent daca va aflati la inceput de drum, sau sunteti profesionisti experimentati, brandurile ManpowerGroup va pot oferi oportunitatile potrivite de a va dezvolta, a dobandi noi abilitati si competente, a fi expusi la proiecte pline de provocari si a creste profesional.

    Cerinte

    - Cunoaserea limbii engleza la un nivel avansat este necesara;
    - Experienta de lucru in MS Office: Excel, Word, Power Point, MS Access;
    - Cunostinte de baza de asistenta si suport vanzari/clienti;
    - Cunostinte avansate despre procesele si aplicatiile folosite in departamentul de suport;
    - Abilitati excelente de comunicare;
    - Capacitate de analiza si de luare a deciziilor in timp rapid;
    - Capacitate de invatare si adaptare rapida la schimbare de procese;
    - Cunostinte tehnice de VBA / Macros reprezinta un plus;
    - Abilitati de investigare a datelor si prelucrarea lor;
    - Abilutati de "self-coordination";
    - Orientate catre rezultate, atitudine pro-activa;
    - Atentie sporita asupra detaliilor;
    - Abilitatea de a respecta termenele limita;
    - Abilitatea de a lucra atat in echipa, cat si independent.

    Responsabilitati

    - Ofera suport de analiza de date pentru anumite segmente din cadrul activitatii companiei la nivel global;
    - Dezvolta procese de Install Base si le executa;
    - Lucreaza impreuna cu managegerii asignati si aliniati portofoliului companiei pentru a imbunatati procesul de IB-One;
    - Se ocupa de dezvoltarea de solutii de raportare si analiza a datelor pentru business-ul adiacent IB-One;
    - Este responsabil sa lucreze in colaborare cu reprezentantii de tari si specialistii din aria de Install Base de la nivel de fiecare tara si de regiune pentru a prezenta si implementa procesul de Install Base;
    - Colaboreaza cu toate celelalte echipa implicate in procesul de Install Base pentru a asigura claritatea si calitatea datelor furnizate di analizate;
    - Se ocupa de mentinerea fisierelor de Install Base si conform cerintelor de la tara valideaza, agreaza si implementeaza schimbarile;
    - Analizeaza in mod constant cererile de imbunatatire pentru aria si procesul de Install Base;
    - Coordoneaza revizuirile datelor, aduna input de la tari si expertii Instal Base / Strategie si Planificare;
    - Defineste noi procese in linie cu nevoile de dezvoltare ale diviziei de Install Base la nivelul tuturor regiunilor;
    - Participa cu informatii si analize in programul IB-Hunt, orchestrarea campaniilor de vanzare bazate pe Sales Play si estimari predictive de vanzari;
    - Livreaza informatii de Install Base relevante fiecarui client catre omul de vanzare alocat si catre departamentul de planificare si strategie;
    - Contribuie la planificarea strategica a programului IB-One, cat si a planului de client.

    ManpowerGroup is the global leader regarding work force, creating innovating solutions in HR field since 70 years ago. As experts in labour force, our company is daily connecting over 600,000 people to the labour market. The ManpowerGroup’s family brands – Manpower, Experis, Right Management and ManpowerGroup Solutions – are helping over 400,000 clients from 80 countries to identify, attract, develop and manage the needed talents by providing integrated solutions. ManpowerGroup is present in Romania since 15 years ago sustaining performance, improvement and flexibility for over 350 companies from all regions and activity domains, also connecting thousands of talented candidates and professionals with experience for the right opportunities.