Senior Internal Control & Auditor

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile eMAG active.

Vezi toate job-urile Senior Internal Control & Auditor active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.11.2020
    Scurta descriere a companiei

    Grow Faster.

    We’re always looking for the ones truly passionate about their work. If you are amongst them, you can rest assured there is a place for you in eMAG. We grew very fast and we are determined to keep doing so. What brought us here is our desire for continuous evolution and practical results.

    At eMAG, a set of strong principles guide our daily work: we understand the client, we think like a successful entrepreneur, we make decisions supported by data, we assess the impact of our projects, we act responsibly, we support each other and we grow with the business. They define us and help us become the favorite shopping destination for our clients.

    Almost 6000 people are working now in eMAG. We strongly believe in people development and therefore every year we invest more and more energy and resources to remain an organization that is constantly learning. We want to make sure that you’ll have the most talented colleagues, as well as the proper environment to grow and achieve great results, to become what you desire on a personal and professional level.

    Cerinte

    Grow Faster. Grow Further. Echipa Finance din eMAG se ocupă cu dezvoltarea business-ului și optimizarea alocării de resurse prin planificare, auditare, contabilitate și control al finanțelor companiei. Activitatea zilnica presupune proiecte din zona financiara comerciala, operationala, marketing, dar si pe alte zone de impact precum trezorerie, contabilitate sau raportare. Alături de noi nu obții doar experiență. Câștigi determinare, agilitate și o deschidere către nou care te va propulsa spre idealul tău profesional.

    Știi că te potrivești dacă bifezi:

    Domeniul:Financiar/ Audit/ Control Intern: mai mult de 3 ani;
    Certificari Profesionale (ACCA, CIA, s.a.) reprezinta un avantaj;
    Design si testare controale interne financiare si operationale;
    Analiza si design fluxuri de proces;
    Engleza – nivel avansat;
    PC Skills: MS Ofiice- nivel avansat.

    Responsabilitati

    Ce rol te așteaptă în echipa eMAG?

    Auditul proceselor interne;
    Identificarea riscurilor si recomandarilor pentru a acoperi riscurile aferente;
    Maparea proceselor interne, designul si testarea controalelor interne pentru contracararea riscurilor;
    Realizeaza misiuni de audit prin identificarea, analizarea, evaluarea, testarea si documentarea informatiilor pentru atingerea obiectivelor auditului. Analizeaza si ofera recomandari;
    Agreeaza constatarile de audit/ recomandarile cu persoanele responsabile , intocmeste rapoarte de audit/MEMO’s;
    Realizeaza misiuni de „follow-up“ pentru a se asigura ca recomandarile sunt implementate eficient;
    Analizeaza si documenteaza fluxurile proceselor din companie conform cu obiectivele planului de audit sau la solicitarea managementului;
    Propune si documenteaza elemente de control intern pentru fluxurile proceselor din companie pentru indeplinirea obiectivelor companiei si minimizarea riscurilor;
    Asigura suport departamentelor responsabile in implementarea elementelor de control intern;
    Asigura suport si consultanta altor departamente in realizarea procedurilor si instructiunilor de lucru.

    Alte informatii

    De ce beneficii te bucuri la eMAG?

    Pachet salarial competitiv;
    Primești un buget flexibil pentru tichete de masă, turism intern, pensie privată, cursuri de limbi străine;
    Abonament medical la Medicover sau Medlife;
    Primești discount-uri și la serviciile oferite de partenerii noștri – banking, telefonie, medicină dentară, wellness sau cafenele;
    Biblioteca Bookster: alegi ce vrei să citești, iar cărțile vin la birou în fiecare săptămână.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (223)