Senior Internal Auditor

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile eMAG active.

Vezi toate job-urile Senior Internal Auditor active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: eMAG
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 16.10.2020

    Suntem mereu în căutarea celor cu adevărat pasionați de ceea ce fac.

    Dacă ești printre ei, sigur există un loc pentru tine în eMAG. Am crescut foarte rapid și suntem determinați să o facem în continuare. Ce ne-a adus aici a fost dorința de evoluție continuă și rezultate concrete.

    Peste 4000 de persoane lucrează acum în eMAG. Credem foarte mult în dezvoltarea oamenilor și din acest motiv investim în fiecare an mai multă energie și resurse pentru a rămâne o organizație care învață în permanență. Vrem să ne asigurăm că tu vei avea cei mai talentați colegi și mediul în care să crești și să obții performanțe, să devii ce îți dorești la nivel uman și profesional.

    Poti regasi multe detalii despre noi si despre rolurile deschise in prezent, accesand site-ul nostru de cariere.

    Cerinte

    Grow Faster. Grow Further. Echipa Finance din eMAG se ocupă cu dezvoltarea business-ului și optimizarea alocării de resurse prin planificare, auditare, contabilitate și control al finanțelor companiei. Activitatea zilnica presupune proiecte din zona financiara comerciala, operationala, marketing, dar si pe alte zone de impact precum trezorerie, contabilitate sau raportare. Alături de noi nu obții doar experiență. Câștigi determinare, agilitate și o deschidere către nou care te va propulsa spre idealul tău profesional.

    Știi că te potrivești dacă bifezi:

    Domeniul:Financiar/ Audit/ Control Intern: mai mult de 3 ani;
    Certificari Profesionale (ACCA, CIA, s.a.) reprezinta un avantaj;
    Design si testare controale interne financiare si operationale;
    Analiza si design fluxuri de proces;
    Engleza – nivel avansat;
    PC Skills: MS Ofiice- nivel avansat.

    Responsabilitati

    Ce rol te așteaptă în echipa eMAG?

    Auditul proceselor interne;
    Identificarea riscurilor si recomandarilor pentru a acoperi riscurile aferente;
    Maparea proceselor interne, designul si testarea controalelor interne pentru contracararea riscurilor;
    Realizeaza misiuni de audit prin identificarea, analizarea, evaluarea, testarea si documentarea informatiilor pentru atingerea obiectivelor auditului. Analizeaza si ofera recomandari;
    Agreeaza constatarile de audit/ recomandarile cu persoanele responsabile , intocmeste rapoarte de audit/MEMO’s;
    Realizeaza misiuni de „follow-up“ pentru a se asigura ca recomandarile sunt implementate eficient;
    Analizeaza si documenteaza fluxurile proceselor din companie conform cu obiectivele planului de audit sau la solicitarea managementului;
    Propune si documenteaza elemente de control intern pentru fluxurile proceselor din companie pentru indeplinirea obiectivelor companiei si minimizarea riscurilor;
    Asigura suport departamentelor responsabile in implementarea elementelor de control intern;
    Asigura suport si consultanta altor departamente in realizarea procedurilor si instructiunilor de lucru.

    Alte informatii

    De ce beneficii te bucuri la eMAG?

    Pachet salarial competitiv;
    Primești un buget flexibil pentru tichete de masă, turism intern, pensie privată, cursuri de limbi străine;
    Abonament medical la Medicover sau Medlife;
    Primești discount-uri și la serviciile oferite de partenerii noștri – banking, telefonie, medicină dentară, wellness sau cafenele;
    Biblioteca Bookster: alegi ce vrei să citești, iar cărțile vin la birou în fiecare săptămână.