INSPECTOR SSM/ PSI

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile INSPECTOR SSM/ PSI active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Pitesti
  • Actualizat la: 04.12.2019

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    •Studii superioare- de preferinta studii tehnice;
    •Atestat PM / PSI;
    •Permis conducere categoria B;
    •Minimum 1 an experienta in domeniul Protectiei Muncii si PSI;
    •Bune cunostinte de operare PC;
    •Cunostinte de functionare a utilajelor;
    •Cunoasterea legislatiei PM si PSI;
    •Proactivitate;
    •Flexibilitate;
    •Perseverenta;
    •Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
    •Foarte bune abilitati de organizare si planificare;
    •Capacitatea de a lua decizii la nivelul functiei.

    Responsabilitati

    •Identifica pericolele si evalueaza riscurile in scopul completarii acestora pentru fiecare componenta a sistemului de munca;
    •Propune instructiuni proprii pentru completarea si/sau aplicarea reglementarilor de securitate si sanatate în munca/PSI;
    •Efectueaza instruiri in domeniul securitatii in munca/situatii de urgenta pentru instruirea introductiv generala/ loc de munca / periodic;
    •Verifica aplicarea de catre toti lucratorii a masurilor prevazute în planul de prevenire si protectie, a instructiunilor proprii, precum si a atributiilor si responsabilitatilor ce le revin în domeniul securitatii si sanatatii în munca stabilite prin fisa postului;
    •Propune, stabileste si aduce la cunostinta Responsabilului S.I.P.P/PSI zonele care necesita semnalizare de securitate si sanatate în munca, stabileste tipul de semnalizare necesar si amplasarea conform prevederilor in vigoare;
    •Verifica starea de functionare a sistemelor de alarmare, avertizare, semnalizare de urgenta, precum si a sistemelor de siguranta;
    •Efectueaza controale interne la locurile de munca;
    •Propune acordarea de echipamente individuale de protectie necesare pentru posturile de lucru din întreprindere pentru utilizarea de catre lucratori a echipamentelor individuale de protectie la locul de munca;
    •Urmareste realizarea masurilor dispuse de catre inspectorii de munca, cu prilejul vizitelor de control si al cercetarii evenimentelor.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    Mioveni, Pitesti,