Technical Recruiter

Angajator: SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
Domeniu:
  • Inginerie
  • Resurse Umane - Psihologie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 04.12.2019

    Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting, externalizare. Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: automobile, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari.

    Cerinte

    • Studii superioare finalizate;
    • Experienta minim 2 ani intr-o pozitie similara in domeniul recrutare posturi tehnice - constituie un avantaj;
    • Cunostinte solide de limba franceza si/sau limba engleza;
    • Abilitati de coordonare si gestionare a propriei activitati;
    • Bune cunostinte de operare PC (MS Office, Internet, Email);
    • Persoana dinamica, cu abilitati dezvoltate de comunicare si relationare.

    Responsabilitati

    • Crearea si postarea anunturilor de recrutare utilizand diverse canale de comunicare;
    • Selectarea CV-urilor in functie de profilul candidatului si cerintele postului; programarea interviurilor;
    • Realizarea/conducerea interviurilor (face to face/Skype/telefonic);
    • Organizarea si desfasurarea procesului de testare a candidatilor;
    • Asigura interfata cu responsabilii tehnici;
    • Asigura administrarea bazei de date cu candidati;
    • Deplasari in functie de nevoile de recrutare
    • Participarea la targurile de joburi si/sau orice alte evenimente din domeniu pentru reprezentarea companiei si colectarea candidaturilor;
    • Asigura o buna colaborare cu mediul universitar (prezentari societate, workshopuri, acreditari etc.).