Senior Specialist IT - Hardware & Infrastructura

Angajator: Regina Maria
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.12.2019

    Reteaua privata de sanatate REGINA MARIA are la baza doua principii pe care le-a urmarit mereu: specialisti de foarte buna calitate si grija lor fata de pacient. Ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile REGINA MARIA prin:

    - asumarea raspunderii pentru actiunile lor
    - cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple
    - comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi
    - sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa
    - acordarea si acceptarea cu deschidere a feedbackului constructiv

    Cerinte

    Vrem sa faci parte din echipa noastra daca:
    - Ai cunostinte foarte bune de administrare sisteme de operare Windows si utilizare a suitelor Office;
    - Ai o informatii detaliate despre retelistica (routere, VPN, dispozitive WiFi) si telefonie fixa/ mobila precum si de administrare servere Windows 2003,2008, Linux & Mac;
    - Stii cum „gandesc" echipamentele de printare/ stocare de date;
    - Te caracterizeaza un excelent simt analitic, poti sa identifici si rezolvi situatiile ivite in timp cat mai scurt;
    - Cunosti, intelegi si respecti licentele software;
    - Ai proactivitate in detectarea si rezolvarea problemelor recurente;
    - Te descurci in comunicarea cu oamenii non-tehnici;
    - Esti un om de echipa, dai dovada de corectitudine si loialitate.

    Responsabilitati

    - Implementezi și supraveghezi respectarea politicii de securitate, integritate și confidențialitate a datelor electronice ale companiei; gestionezi aplicațiile și device-urile aferente acestor politici.
    - Asiguri mentenanța aplicațiilor back office/ cloud din portofoliul Microsoft - Office 365.
    - Asiguri mentenanța HW și SW a serverelor și bazelor de date ale companiei.
    - Rezolvi problemele punctuale de HW/ conectică/ telefonie ale utilizatorilor.
    - Asiguri controlul instalărilor și versiuniilor de aplicații.
    - Gestionezi mecanismele de backup periodic al datelor electronice.
    - Colaborezi cu furnizorii de echipamente, conectică, telefonie nivel tehnic.
    - Colaborezi cu toate departamentele, în special departamentele care lucrează cu aplicațiile din aria de responsabilitate.

    Alte informatii

    Ce oferim?
    - O echipa minunata, un mediu de lucru confortabil si stimulativ.
    - Oportunitati de dezvoltare prin definirea planului de cariera, accesul la programe de training specifice rolului, accesul online si offline la materiale de specialitate si sustinerea si valorificarea ideilor tale.
    - Program de lucru flexibil.
    - Zile libere platite in plus fata de cele 21 standard.
    - Tichete de masa de 15 lei fiecare.
    - Abonament medical la serviciile REGINA MARIA.
    - Discounturi la parteneri externi.